Zabawki konstrukcyjne, które powinno mieć każde dziecko

Dziecko

Obecnie na rynku nie brakuje mnóstwa różnego rodzaju zabawek dla dzieci. Większość z nich zadowala maluchy, jednak nie każde cechują się wysoką jakością. Gdy rodzice wybierają zabawki dla swoich pociech, powinni kierować się ich dobrem. Tutaj warto zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne oraz zabawki konstrukcyjne, które przy okazji zabawy, uczą najmłodszych wielu nowych rzeczy.

Charakterystyka

Zestawy konstrukcyjne wymagają poświęcenia, cierpliwości oraz staranności, to jednak nie przeszkadza dzieciakom w zabawie! Każdy mały konstruktor, dzięki takim zabawkom może pokazać, na co naprawdę go stać. W domowym zaciszu, dzieci mogą puścić wodzy fantazji i stworzyć wyjątkowe konstrukcje. Warto również wspomnieć, że zabawki konstrukcyjne służące do budowania mogą służyć nie jednemu dziecku, a całej grupie maluchów. Wyobraźnia, która rozwija się dzięki wykorzystaniu zabawek konstrukcyjnych z pewnością przyda się również w przyszłości – kto wie, czy akurat Twoje dziecko jest przyszłym architektem lub inżynierem?

Klocki dla najmłodszych dzieci

Maluchy w pierwszych miesiącach życia również uwielbiają się bawić. A bawiąc się, rozwijają swoje umiejętności. Dla dzieci na tym etapie najbardziej odpowiednie będą miękkie klocki. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu mogą być obszyte innym materiałem, jednak miękkim w dotyku. Kształty również różnią się między sobą, są to prostokąty, kwadraty, a także kwadraty, które dzielą się na dwa trójkąty. Dzięki takim klockom stworzyć można proste budowle, jednak cała zabawa rozwija wyobraźnię dziecka oraz jego motorykę.

klocki

Zabawka kubek w kubek

Jest to również zestaw konstrukcyjny dedykowany małym dzieciom. Cała zabawa polega na wkładaniu jednego kubka w drugi. Te różnią się między sobą wielkością tak, by móc stworzyć wieżę. Przekładanie kubeczków może być świetną zabawą, szczególnie wtedy, gdy cała wieża tworzy obraz lub mini historię. Wówczas dzieci starają się dopasować kubeczki nie tylko ze względu na wielkość, ale również obraz. To również jest niezwykle rozwijające.

Tradycyjne klocki drewniane

Drewniane zabawki znów wracają do łask i coraz częściej pojawiają się w sklepach. Obecnie na rynku znaleźć można wiele interesujących zestawów. Te służą do budowy domów, całych miast i innych konstrukcji umilających dzieciom wolne chwile. Najbardziej popularne kształty drewnianych klocków to kwadraty, prostokąty oraz trójkąty, ponieważ dzięki nim stworzyć można naprawdę wiele.

Jeżyki

Te świetne klocuszki, zwane także waflami nie od dziś towarzyszą dzieciom w licznych zabawach. Są one wykonane z plastiku, a dzięki małym igiełkom łatwo je łączyć w przeróżne konstrukcje. Zabawki konstrukcyjne tego typu dają maluchom wiele swobody oraz pole do popisu wyobraźni. Czasem zabawa nimi może tak wciągnąć, że zajmuje wiele godzin i to nie jednego dnia.

Mega Bloks

Jak sama nazwa klocków mówi, są to bardzo duże elementy, które po połączeniu dają niesamowity efekt. Dzieci przepadają za nimi przez ich nietypowy wygląd, kolory oraz możliwości jakie dają.

Lost Password