Czym skutkuje przerwanie depilacji laserowej?

Uroda

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Bez wątpienia należy do zabiegów nowoczesnych o zaawansowanej technologii. Jakie efekty gwarantuje depilacja laserowa oraz czym skutkuje przerwanie wykonywania tego rodzaju zabiegów?

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to innowacja wśród zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Dzięki tego rodzaju zabiegom usuwamy włosy w sposób trwały, bez żadnej ingerencji w organizm.

Depilacja laserowa w Warszawie wykorzystuje technologię działania skupionej wiązki światła o długości 810 i 940 nm. Obie długości światła wzajemnie się uzupełniają, gwarantując jeszcze lepsze efekty terapii.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa w Warszawie polega na oddziaływaniu skupionej wiązki energii świetlnej, która w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną. To właśnie ona przyczynia się do trwałego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za proces wzrostu włosów czyli cebulek. Następstwem tego jest stopniowa redukcja włosów, która następuje w sposób nieregularny. Efekty zabiegów depilacji laserowej w Warszawie widoczne są po upływie 10-14 dni od wizyty w salonie.

Po zabiegu w przeciągu dwóch tygodni włosy samodzielne wysuwają się z mieszka włosowego, przez co skóra już w około 30% staje się gładsza po pierwszej wizycie. Jest to duża zmiana dla kobiet, szczególnie tych obficie obdarowanych ciemnym owłosieniem na ciele.

Wskazówka

Aby uzyskać trwały efekt redukcji włosów zalecane jest wykonanie całej serii zabiegowej, która obejmuje 6-8 wizyt wykonywanych z częstotliwością 4-6 tygodni.

Czym skutkuje przerwanie depilacji laserowej?

Warto podkreślić, że depilacja laserowa to zabieg, który wykonywany jest w serii, a więc w odpowiednich ilości oraz o określonej częstotliwości.

Uwarunkowane jest to bowiem fazami wzrostu włosów, które posiadają swój określony moment rozpoczęcia oraz zakończenia. Każda technologia, a co za tym idzie każde urządzenie, jednym zabiegiem nie jest w stanie usunąć wszystich włosów znajdujących się na danej części ciała. W związku z tym, że wiązka światła oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące się w fazie wzostu, zaleca się przeprowadzenie 6-8 wizyt w odstępach 4-6 tygodniowych.

Należy podkreślić, że przerwanie serii zabiegów depilacji laserowej może negatywnie przełożyć się na efekty całej terapii. Wydłużenie częstotliwości zabiegów nie oddziałuje w tak mocny sposób jak przerwanie wykonywania zabiegów.

W takiej sytuacji niestety należy liczyć się z odnowieniem cebulek włosa, a co za tym idzie całą ich regeneracją.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg, który zawsze wykonywany jest w sposób ciągły, a więc w serii zabiegowej. Obejmuje ona 6-8 wizyt w odstępach 4-6 tygodni. Należy jednak podkreślić, że ilość zabiegów jaka jest potrzebna każdej osobie określana jest w sposób indywidualny. Szczególnie trudne jest to na początku przygody z depilacją laserową, ponieważ kosmetolog nie jest w stanie określić, jaki procent włosów może zredukować się po pierwszych dwóch wizytach. Niewątpliwy jest jednak fakt, że w ciągu całej serii zabiegów możliwe jest dalsze określenie ilości powtórzeń.

Lost Password