Jakie pieluszki dla noworodka?

Dziecko

Skóra dziecka w pierwszych latach życia jest delikatna, podatna na alergie i podrażnienia. Ma również mniejszą, niż u dorosłych odporność na przenikanie bakterii i grzybów. Wspomaga też oddychanie, wchłaniając tlen i „oddając” część dwutlenku węgla. Noworodek bardzo szybko się oziębia i przegrzewa, ponieważ ośrodek termoregulacji w jego mózgu nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Biorąc pod uwagę wszystkie te uwarunkowania, warto zastanowić się, czy pieluszki, jakie zakładamy maluszkowi, nie są nafaszerowane chemią, która bez przeszkód będzie wchłaniana przez „bezbronny” organizm dziecka.

Szkodliwe pieluszki jednorazowe

Nie warto sugerować się tym, że sprzedaż tradycyjnych pieluszek jednorazowych od wielu lat ma się bardzo dobrze. Wielu rodziców wciąż nie zdaje sobie sprawy ze szkodliwości działania tych produktów, kierując się wygodą ich użytkowania. A tymczasem skóra niemowlaka wchłania wszystkie zawarte w takich jednorazówkach związki chemiczne, za co później dziecko przypłaca swoim zdrowiem.  Według statystyk bowiem, połowa dzieci, które ukończyły miesiąc życia i były pieluchowane w jednorazówkach, miała pieluszkowe zapalenie skóry. A co takiego zawierają zwykłe pieluszki jednorazowe? Dioksyny, silne barwniki, substancje zapachowe oraz odium polyacrylate – żel wchłaniający, którego działanie łączone jest z syndromem szoku toksycznego, reakcjami alergicznymi i jest śmiertelnie trujący dla zwierząt.

Zdrowe pieluszki jednorazowe

Dla tych rodziców, którzy nie chcą rezygnować z wygody, jaką niewątpliwie dają pieluszki jednorazowe, istnieje świetna alternatywa. Są nią jednorazowe pieluszki ekologiczne. W odróżnieniu od tych zwykłych, wykonane zostały z naturalnych materiałów. Nie zawierają wymienionych wcześniej szkodliwych składników. Mają naturalną barwę i nie są perfumowane, co przyczynia się do eliminacji najpopularniejszych podrażnień.

Jedną z firm oferującą zdrowe pieluszki jednorazowe jest Abena. Pieluszki tej marki doskonale dopasowują się do wagi dziecka i są bardzo wygodne. Przy produkcji takich pieluszek stosowany jest bielony materiał papierowy. Nie zawierają one także rozjaśniaczy optycznych, produkowane są bez użycia rozpuszczalników organicznych i zostały przebadane dermatologicznie przez instytut ProDERM oraz ATC GmgH z wynikiem „Dobry”.

Inną, popularną marką są Ekologiczne Pieluszki jednorazowe Muumi (na zdjęciu). Zapewniają odpowiednią chłonność i uczucie suchości. Są niezwykle miękkie i przyjazne dla skóry maluszka. W ich składzie nie znajdziesz parabenów, formaldehydów, kalafonii, dioksyn, triklosanu, kauczuku, związków cynoorganicznych, zanieczyszczeń metalu, ftalanów i innych szkodliwych substancji.

Oprócz składu i oczywiście ceny, jednorazowe pieluszki ekologiczne niewiele różnią się od zwykłych. Ale jak wiadomo, za zdrowsze, bardziej naturalne rzeczy trzeba zapłacić więcej, i to niemal w każdej dziedzinie.

Wszystkie prezentowane pieluchy jednorazowe dostępne są w sklepie bobomio.pl.

Lost Password