Lista wyprawkowa, czyli jak przygotować się do narodzin dziecka?

Dziecko

Przygotowanie do narodzin dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu każdego rodzica. Czekając na wyznaczony przez ginekologa dzień, każdy rodzic stara się jak najszybciej i najlepiej przygotować wszystko do czasu przyjścia na świat swojego dziecka.

Czy dobrze jest przygotować wszystko zanim dziecko przyjdzie na świat?

Znając już płeć, powoli można przystrajać, odnawiać i malować pokój dla malutkiej pociechy. Opinie na ten temat są różne. Jedni szybko kupują wózek, malują pokój na różowo czy niebiesko, kupują dodatkowe meble, a nawet zabawki. Inni czekają, aż do momentu narodzin ze wszystkim. Które podejście jest właściwsze? Każde z nich jest dobre, na swój sposób oczywiście.

Ludzie przezorni, którzy od zawsze chcą mieć wszystko poukładane i nie lubią niespodziewanych sytuacji kupią wszystko już na samym początku, albo w połowie. A ci, którzy wolą iść na żywioł zajmą się tym po narodzinach potomstwa. Warto jednak zastanowić się, czy po porodzie będzie czas i myśli na to by zastanawiać się nad zakupem wózka? Albo czy dobrze jest malować pokój, gdy mała istotka już śpi obok w pokoju? Albo nagle zabraknie ubranek dla dziecka? Te wszystkie aspekty należy wziąć pod uwagę i zastanowić się czy nie lepiej pomyśleć o tym wcześniej, podczas gdy mały brzdąc jest jeszcze bezpieczny u mamy w brzuchu.

Lista wyprawkowa

Skąd jednak przyszli rodzice mają wiedzieć co kupić? Pomoże im w tym lista wyprawkowa. Dobra lista jest dostępna np. tutaj na blogu smartnest.pl. Po narodzinach dziecka będzie potrzebne bardzo dużo różnych rzeczy, z których istnienia wiele osób sobie nawet nie zdaje wcześniej sprawy. O ile np. wózek to oczywistość i zazwyczaj pole do popisu dla przyszłego tatusia, warto pamiętać też o takich rzeczach jak np. aspirator do noska, niedrapki albo Octenisept. Lista wyprawkowa pomoże przede wszystkim o niczym nie zapomnieć. Co istotne zakupy dotyczą nie tylko dziecka, ale też i mamy. Mama po porodzie będzie potrzebować szczególnej pielęgnacji, warto więc już wcześniej być na to odpowiednio przygotowanym.

Młodzi rodzice przygotowując się do wyjazdu do szpitala muszą także odpowiednio się przygotować. Odpowiednio wcześnie spakowana torba ze wszystkim potrzebnymi rzeczami pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu. W torbie warto też podzielić sobie rzeczy na te potrzebne w trakcie porodu oraz w kolejnych dniach. Np. nie ma potrzeby do porodu zabierać całej paczki pieluszek (wystarczy kilka), które przydadzą się dopiero później.

Tak czy inaczej, narodziny dziecka to tak dużo emocji, że warto być dobrze przygotowanym. Uniknie się wtedy niepotrzebnych nerwów w tak ważnym momencie życia.

Lost Password