Zdrowe odżywianie dzieci

Dziecko

Każdy z nas chce, aby dzieci rosły zdrowo, cieszyły się znakomitą odpornością oraz samopoczuciem. Niestety wciąż mamy do czynienia z ogromną ilością błędów żywieniowych, które popełniają rodzice. Skutkuje to nie tylko złym samopoczuciem wśród dzieci, ale również mogą wystąpić groźne choroby, które trudno się leczy. Jak więc zadbać adekwatnie o dietę naszych dzieci? Odpowiedzi jest kilka, jednakże najważniejsze jest to aby dążyć do wspólnych regularnych posiłków. Nie powinnaś pośpieszać dziecka w czasie jedzenia, ponieważ musi ono dokładnie przerzuć pokarm. Dodatkowo nie powinieneś zmuszać je do dużej ilości jedzenia. Warto postawić na to, aby samo decyduje o tym, ile chce zjeść. Warto sięgnąć po lekkie ziołowe herbatki oraz kompoty. Oczywiście nie powinny one zawierać cukru, a całkowicie należy wyeliminować soki z kartonów i napoje gazowane.

Czego unikać w diecie dziecka?

Jeśli dziecko spożywa posiłek, z całej pewności nie powinniśmy w tym czasie podawać mu pić. Wpływa to na pogorszenie trawienia oraz rozcieńcza soki trawienne. Unikaj również kupowania produktów, które mają znaczną ilość konserwantów i sztucznych barwników. Nie podawaj dziecku surowych produktów w zimnych porach roku. Śniadanie zawsze powinno być ciepłe, ponieważ pozytywnie wpływa to na funkcjonowanie całego organizmu przez cały dzień. Staraj się podawać dzieciom jak najmniejszą ilość słodyczy. Nie tylko pogarszają apetyt, ale również powodują otyłość i szereg innych chorób.

Dieta to zdrowie dziecka

Jeśli zadbasz o zdrową dietę dziecka, zadbasz o całe jego zdrowie. Podawaj dziecku zdrowe posiłki, zaś na przekąskę sięgnij po warzywa i owoce. Nie zastępuj również mięsa gotowymi produktami, które zawierają soję.  Staraj się nie podawać dziecku mrożonek, a także nie używaj mikrofalówki. Do codziennej diety wprowadź ryż naturalny (brązowy), kaszę jaglaną, orkisz, jęczmień i owies a także amarantus i quinoa. Mąkę białą warto zamienić na razową, zaś cukier rafinowany, na nierafinowany cukier trzcinowy. Taka dieta pozytywnie wpłynie na zdrowie dziecka.

Lost Password