Jak wybrać najlepszy wózek dla swojego dziecka?

Dziecko

Wiele osób, które stają przed wyborem wózka dla swojego dziecka, nie do końca wie, na który model postawić. To szczególnie trudne, jeśli jest to Wasze pierwsze dziecko. W takiej sytuacji, z pewnością rozpatrujecie różne scenariusze, sprawdzacie internetowe fora, rozmawiacie ze znajomymi. Podczas wyboru wózka, najlepiej kierować się jedną, podstawową zasadą: ma być on dopasowany do Waszych potrzeb i trybu życia!

MIASTO CZY WIEŚ

Gdy odwiedzacie sklep z wózkami powinniście przemyśleć wiele kwestii. Jedną z podstawowych jest to, gdzie mieszkacie, jaka w tym miejscu jest infrastruktura oraz jak będą wyglądały Wasze spacery z dzieckiem. Inny wózek warto kupić, jeśli mieszkacie na wsi, a inny sprawdzi się w przypadku mieszkania na osiedlu. Ważne jest również to, gdzie chcecie spacerować z dzieckiem. Jeśli zamierzacie głównie zabierać malucha na wędrówki po lesie lub na ścieżki poza miastem, będziecie potrzebować mocnej konstrukcji oraz dobrej jakości, grubych kół. Jeśli natomiast wybieracie życie typowo miejskie, możecie pokusić się nawet na wózek stylizowany na modele z dawnych lat, z dużymi, cienkimi oponami i uroczą, zadaszoną gondolą.

JAKIE FUNKCJE MA PEŁNIĆ?

Na rynku dostępne są różne wózki dziecięce. Teraz każdy może dopasować je do swoich potrzeb. Oczywiście, dostępne są klasyczne opcje: jeden wózek dla niemowlęcia, kolejny to typowa spacerówka dla starszego malucha i osobno fotelik samochodowy/nosidło. Są też jednak wózki wielofunkcyjne. W tym przypadku dokonując zakupu, otrzymujesz cały zestaw, który składa się z kilku części. Poza stelażem znajduje się w nim, oczywiście gondola, spacerówka i opcjonalnie nosidło/fotelik. W zależności od tego jakimi funduszami dysponujecie i czy chcecie kupić dziecku jeden wózek na kilka lat czy za chwilę wymienić go na inny model, takiego wyboru dokonajcie.

GDZIE KUPIĆ?

Taki zakup może być czasochłonny. Każdy model dobrze jest obejrzeć, zapoznać się z jego danymi technicznymi, poczytać opinie w Internecie. Sprawdźcie też opcje dodatkowego wyposażenia oraz to, jak wygląda kwestia jego serwisowania. Najlepszy sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie to wozki-foteliki.pl. Znajdziecie tam modele od producentów z całego świata. Dostępne są w różnych wariantach jeśli chodzi o wielkość, materiał czy przeznaczenie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, obsługa sklepu chętnie doradzi i pomoże w dokonaniu wyboru.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: Stokke

Lost Password