Po co kupować śpiworek dla przedszkolaka?

Dziecko

Pewnie znasz dobrze takie poranki: nerwowe przygotowania, by zdążyć na czas do pracy, wyszykować dziecko do przedszkola – ubrać je w odpowiedni strój, uspokoić. Nieraz te pożegnania na te kilka godzin w ciągu dnia są trudne i stresujące – zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego dziecka.

Niejednokrotnie Twój maluch płacze w przedszkolu, jest smutny, tęskni za swoim domem, rzeczami i przede wszystkim rodzicami. Dla przedszkolaka wiele rzeczy jest nowych i nieraz jest mu trudno przez nie przejść. Dlatego warto zakupić śpiworek dla przedszkolaka.

Przedszkolny stres. Jak temu zaradzić?

Kilkuletnie dziecko wkracza dość wcześnie w nieznany mu świat. Sytuacja niejednokrotnie zmusza rodziców do tego, aby posłać dziecko do żłobka, czy przedszkola. Nie jest to łatwy czas ani dla rodziców, a tym bardziej dla dziecka. Owszem – przedszkole niesie za sobą wiele plusów – Twoje dziecko poznaje rówieśników, uczy się zachowań społecznych, szybciej zaczyna mówić i składać pełne zdania, a także ubogaca swoje słownictwo, poznaje rzeczy zupełnie nowe pod czujnym okiem przedszkolanek, bawi się z innymi dziećmi, po postu poznaje otaczający go świat. Trzeba też jednak pamiętać, że po raz pierwszy przez dłuższy czas jest z dala od swoich rodziców i otaczają go mimo wszystko obce dla niego osoby. Dzieci bardzo szybko się przystosowują i absorbują ogromem nowych zabawek oraz osób, ale bywają momenty, że po prostu tęsknią i są wtedy poddenerwowane. Trudne jest wtedy dla nich zasypianie podczas drzemek, dlatego spraw, by Twoje dziecko łatwiej zniosło ten czas. Warto dlatego kupić mu śpiworek dla przedszkolaka.

Dlaczego warto kupić śpiworek, jakie są jego właściwości?

Śpiworek dla przedszkolaka stanie się jego osobista rzeczą, która będzie kojarzyła mu się z przytulnym ciepłem domu. Zapach, bardzo atrakcyjny wzór i wesołe kolory pozwolą dziecku spokojnie zasnąć w przedszkolu, ale także w podróży, czy w innych miejscach niż jego własny dom. W śpiworku dziecko będzie czuło się przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Takie śpiworki dla przedszkolaka bardzo często szyte są z polaru minky, który jest bardzo miękki, puszysty, a dodatkowo posiadający aksamitne wypustki, które pozwolą dziecku się zrelaksować i odstresować w razie potrzeby. W takim śpiworku maluchy mogą spać także w domu, gdyż jest on wygodny, a dzięki swojej konstrukcji dzieci spokojnie prześpią noc bez koszmarów. Takie śpiworki polecane są także dla mniejszych dzieci, gdyż można umieścić je na przykład w spacerowym wózku, dzięki czemu dziecku będzie przede wszystkim ciepło.

Lost Password