Organizacja i dekoracje na baby shower

Dziecko

Ciąża to radosny czas oczekiwania na narodziny dziecka. To czas radości nie tylko dla rodziców, ale także dla ich przyjaciół i rodziny. W USA bardzo popularne jest urządzanie przyjęcia z tej okazji. Mama i najbliższe przyjaciółki świętują razem przyjście na świat dziecka. Nazwa „baby shower” oznacza w przenośni zalanie młodej mamy deszczem prezentów. Imprezy takie coraz częściej organizowane są także w Polsce. Ich organizacją zajmuje się zazwyczaj najbliższa przyjaciółka lub siostra mamy. Ustala z nią listę gości i ich zaprasza.

Kiedy najlepiej zorganizować baby shower?

Przyjęcie najlepiej zorganizować w trzecim trymestrze ciąży. Kobieta czuje się wtedy dużo lepiej (brak mdłości). Jest to okazja do świętowania, zanim młodą mamę wciągną obowiązki związane z opieką nad dzieckiem. Przed rozpoczęciem planowania przyjęcia warto się jednak upewnić, czy będzie to odpowiedni moment na takie spotkanie. Najlepszy moment to weekendowe popołudnie, ponieważ każda z kobiet będzie miała wtedy czas na pomóc w przygotowaniach i uczestnictwo w przyjęciu. Impreza nie może trwać zbyt długo, ponieważ kobieta w ciąży musi sporo odpoczywać. Spotkania te trwają zazwyczaj około 2 do 3 godzin.

Wybór miejsca przyjęcia

Baby shower zorganizować możemy w domu przyszłej mamy, którejś uczestniczki przyjęcia lub w restauracji. Jeśli przyjęcie odbywa się w domu ciężarnej, pamiętajmy o tym, aby pomóc jej w przygotowaniach i sprzątaniu. Przyjęcie ma być rozrywką i radością dla kobiety, a nie generowaniem nowych obowiązków. Dobre rozwiązanie to organizacja przyjęcia u jednej z uczestniczek. Młoda mama przychodzi wówczas na gotowe przyjęcie, dzięki czemu może mieć niespodziankę np. z dekoracji z balonów na baby shower. Skorzystać możemy także z pomocy profesjonalistów, zarówno w organizacji, jak i przygotowaniu przyjęcia. Wiele restauracji oferuje zorganizowanie tego typu spotkań.

Dekoracje na baby shower

Odpowiedni dobór dekoracji pozwoli zachować charakter imprezy i nawiązać do tematyki macierzyństwa. Pomocne będzie określenie motywu przewodniego i ustalenie kolorystyki. Wykorzystać możemy balony na baby shower, czyli z nadrukami dotyczącymi macierzyństwa. Balony to świetny pomysł, który sprawdzi się zarówno na eleganckim przyjęciu, jak i bardziej wesołym i kolorowym. Klimat można dopełnić za pomocą kolorowych pomponów, lampek, świeczek. Kolorystyka dekoracji często zależna jest od płci dziecka: niebieski stosujemy, gdy oczekujemy chłopca, a różowy, gdy dziewczynki. Często stosowane są ozdoby takie jak tort wykonany z pieluch i akcesoriów dla dziecka.

Menu na przyjęcie

Warto zamówić okazjonalny tort, np. z nadrukiem lub w kształcie kojarzącym się z macierzyństwem. Jeśli chodzi o pozostałe przekąski warto, aby były one bardziej zdrowe i mniej kaloryczne. Przygotować możemy sałatki, zdrowe ciasteczka, małe kanapeczki z pastą lub wędliną. Podczas wyboru menu należy pamiętać, że kobiety w ciąży nie mogą spożywać alkoholu, napojów gazowanych, surowego mięsa i serów pleśniowych. Jeśli zależy nam na szampanie, warto wybrać taki bezalkoholowy. Do picia najlepiej wybrać wodę i zdrowe soki owocowe.

Pomysły na zabawy

Baby shower to głównie rozmowy, plotki i udzielanie rad dla przyszłej mamy. Dobrym urozmaiceniem jest też wspominanie dzieciństwa i śmiesznych sytuacji z tego okresu. Atmosfera będzie bardzo ciepła i radosna. W czasie imprezy warto także porobić zdjęcia, będzie to pamiątka dla wszystkich uczestników spotkania. Zabawnym pomysłem może się okazać karaoke z piosenkami z naszego dzieciństwa. Można przeprowadzić także konkursy np. „Kto zna najlepiej przyszłą mamę?”. Warto przyłożyć się do organizacji przyjęcia, tak aby było to niezapomniane spotkanie.

Źródło: pracowniabalonowa.pl

Lost Password