Jak dobrać mleko następne dla dziecka?

Dziecko

Nie ulega żadnej wątpliwości, że najlepszym dla noworodka, dla małego dziecka pożywieniem jest mleko matki. Z różnych przyczyn jednakże dzieci mogą owego mleka nie przyjmować, nie móc przyjmować. W pewnych sytuacjach również można mieć do czynienia z sytuacją, w której czas przyjmowania mleka matki jest mocno ograniczony. Stany zapalne, zbyt mała ilość naturalnego pokarmu sprawiają, że bardzo szybko trzeba sięgnąć po mleko modyfikowane. Inaczej zwane jest ono mlekiem następnym. Wybór tego mleka następnego nie jest taki oczywisty i może budzić wiele wątpliwości oraz pytań.

Dlaczego mleko matki?

Dlaczego mleko matki jest takie dobre, dlaczego jest ono najlepsze? Przede wszystkim należy tutaj wskazać na to, że jest ono doskonale dopasowane do aktualnych potrzeb małego dziecka. W tym pokarmie mamy do czynienia z wszystkimi niezbędnymi substancjami odżywczymi. Poza tym również mamy w nim obecne substancje stanowiące doskonałą ochronę dziecka oraz gwarantujące prawidłowy jego wzrost, prawidłowy rozwój. Można między innymi wskazać na:

  • probiotyki,
  • prebiotyki,
  • substancje powodujące prawidłowe funkcjonowanie flory bakteryjnej w organizmie.

Mowa jest dokładnie o kulturach bakterii kwasu mlekowego, mowa o błonniku pokarmowym.

Wybór mleka następnego

Mówiąc o procesie wybierania mleka następnego, należy kierować się wiekiem malucha jak również jego indywidualnym zapotrzebowaniem. Dziecko do pół roku życia powinno przyjmować mleko z oznaczeniem 1. Po upływie owego pół roku aż to pierwszego roku życia należy podawać mleko z oznaczeniem 2.  W dalszej kolejności należy sięgnąć po mleko z oznaczeniem Junior. Takie mleko może być jednocześnie też oznaczane cyferkami 3,4,5 w zależności od wieku dziecka. Tutaj jednakże należy brać pod uwagę nie tylko ów wiek, ale ponadto również pewne indywidualne uwarunkowania. Niektóre dzieci mogą być w pewnej grupie ryzyka. Przykładem może być matka borykająca się z problemem alergii, a wówczas i dziecko znajduje się w grupie ryzyka. W takiej sytuacji mleko następne będzie dobierane również z uwzględnieniem tego elementu. Mleko następne warto kupować w wiarygodnych miejscach. Nie warto mieć na uwadze wyłącznie ceny, ale przede wszystkim jakość. Jak najbardziej można wskazać tutaj na aptekę Cefarm, która w swoim asortymencie posiada bardzo wiele certyfikowanych produktów. Oferta w tym miejscu jest bardzo bogata, a każdy produkt, który tu zakupimy, na pewno jest w stanie spełnić nasze własne oczekiwania. To produkty, które są właściwe i bezpieczne.

Lost Password