Jak wybrać najlepszą poduszkę ortopedyczną?

Zdrowie

Jeżeli używasz dobrze wyprofilowanej poduszki ortopedycznej masz pewność, że kręgosłup w czasie snu wyróżnia się idealnym ułożeniem. Poduszka bowiem dostosowuje się do osoby leżącej, dzięki czemu odciąża napięte przez cały dzień mięśnie, a także sprawia, że śpimy komfortowo i relaksujemy się. W jaki więc sposób wybrać poduszkę ortopedyczną, aby w pełni zdrowotnie oddziaływała na nasz kręgosłup?

Jak optymalnie kupić poduszkę ortopedyczną?

Z całą pewnością chcesz wybrać dla siebie lub dla bliskich osób poduszkę ortopedyczną, które będzie pozytywnie wpływać na Twój kręgosłup. Będzie ona miała także wpływ na poziom twojego snu. Wybierać musimy więc poduszkę z pełną rozwagą, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania.
Poduszkę ortopedyczną należy dopasować do pozycji, w której najczęściej śpimy. Jest to istotne, ponieważ jeżeli układamy się na boku powinniśmy wybrać poduszkę niższą, która nie jest mocno wyprofilowana. Dzięki temu głowa będzie swobodnie wypoczywać, zaś kręgosłup zachowa krzywiznę na całej linii.

Dla osób, które w czasie snu najbardziej lubią przyjmować pozycję embrionalną polecana jest poduszka nieco twardsza oraz wyższa. Z kolei śpiąc na brzuchu wybieramy niską poduszkę ortopedyczną. Wybór poduszki ściśle związanej z pozycją jaką przybieramy w czasie snu jest ważny, ponieważ poduszka powinna dostosowywać się również do zmiany pozycji.

Kupując poduszkę medyczną ważna jest również nasza budowa ciała. Oznacza to, że szerokość poduszki powinna być uzależniona od szerokości barków. Ważne jest to przede wszystkim dla osób, które śpią w pozycji bocznej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne można podzielić na kilka modeli oraz ze względu na materiał czy też wypełnienie. Mając na uwadze właśnie ich wypełnienie, na ogół tworzone są z pianki poliuretanowej, jaka to doskonale dopasowuje się zarówno do kształtu ciała, jak i pozycji, w której najczęściej śpimy. Poduszki tego typu wyróżniają się znakomitą wentylacją zapewniającą komfort w czasie relaksującej drzemki. Często w produkcji poduszek leczniczych wykorzystywany jest materiał nazwany jako pianka termoplastyczna. Jej zastosowanie pomaga rozłożyć siły, które w tradycyjnej poduszce naciskają na odcinek szyjny kręgosłupa. Pianka reaguje na temperaturę naszego ciała, a tym samym szybko dostosowuje się do pozycji, w której śpimy.

Poduszki ortopedyczne dzielimy również ze względu na ich przeznaczenie. Wyróżnić można:

  • poduszki konturowe – które cechują się pofałdowanym kształtem, a to sprawia, że nasza głowa spoczywa wygodnie.
  • poduszki turystyczne – które to znakomicie sprawdzają się w samochodzie, autobusie czy też samolocie. Określane są jako podkowy.
  • poduszki klinowe – które mają kształt trójkąta. Używać je mogą osoby, które cierpią na refluks.
  • poduszki dla ciała – to bardzo długie poduszki. Łatwo dzięki nim można w czasie snu stabilizować całe ciało. Sprawdzają się dla osób które śpią na boku.
  • poduszki z gryki – jak sama nazwa wskazuje są wypełnione ziarnami gryki, a tym samym idealnie dopasowują się do głowy i pozwalają na komfortowy wypoczynek.

Duży wybór poduszek ortopedycznych znaleźc można na https://omedika.pl/.

Lost Password