Motywacja dziecka – witaminy wspierające chęć do nauki

Dziecko

Pierwsze dni w szkole to dla dziecka ważny czas, przygotowuje się do niego długimi tygodniami, jest podekscytowane, ciekawe tego, co go spotka w nowym miejscu. Zdarza się jednak, że z biegiem czasu fascynacja nauką staje się znacznie słabsza, uczniowie niechętnie odrabiają prace domowe i chodzą do szkoły. W czym tkwi problem? Brak pasji czy może brak odpowiedniego przygotowania organizmu na duży wysiłek umysłowy?

Obudzić w dziecku pasję

Im wcześniej uświadomimy sobie, że już od najmłodszych lat dziecko powinno mieć zainteresowania i robić to, co sprawia mu przyjemność i jednocześnie pozwoli w przyszłości rozwijać swoje hobby, tym nasze dziecko lepiej będzie przygotowane do wręcz „połykania” wiedzy. Oczywiście nie każdy musi lubić matematykę, języki obce i przyrodę jednocześnie. Jedni są umysłami ścisłymi, inni humanistycznymi. I tu ważne zadanie dla rodziców – powinni oni obserwować dziecko, aby dostrzec, która półkula jest lepiej rozwinięta u ich pociech.

Pamiętaj o tym, że nie tylko pasja, ale też motywowanie dziecka jest równie istotne. Pochwały, wsparcie, może nawet nagrody (tylko niematerialne!) – wszystko to sprawia, że maluch chce się doskonalić, pokazywać, że potrafi, że stać go na więcej.

Przygotować organizm do dużego wysiłku

Pasja i zainteresowania, a z kolei z drugiej strony biologiczne funkcje organizmu człowieka. Dziecko w okresie szkolnym w sposób szczególny potrzebuje witamin, które będą wsparciem dla jego koncentracji i pozwolą łatwiej i szybciej przyswajać nową wiedzę. To również jest motywacją, jeżeli udaje nam się coś zachować w pamięci, mamy satysfakcję i chęć do dalszej pracy.

W diecie ucznia nie może więc zabraknąć takich witamin, jak witamina D, B, C i A. Trudno jest jednak dostarczenie ich wraz z pokarmami w odpowiednich ilościach, które pozwoliłyby wesprzeć funkcję poznawcze dziecka. Młody człowiek niechętnie sięga po owoce i warzywa, orzechy, pełnoziarniste kasze i ryż, za to z przyjemnością pochłania owocowe żelki i musujące napoje. Wykorzystano to przy okazji stworzenia suplementów visolvit.pl. Są bogate w niezbędne dla ucznia witaminy, a przy tym fantastycznie smakują. Nie zapominaj, że to, co je Twoje dziecko, jest paliwem dla jego organizmu.

Lost Password