Czy znasz pierwsze objawy ciąży?

Ciąża

Każdej kobiecie może zdarzyć się przegapić pierwsze objawy ciąży. Jeśli Ty także czujesz się dziwnie i zastanawiasz się czy to faktycznie może być ciąża, wizyta u lekarza rozwieje wszystkie wątpliwości. Jednakże jest kilka typowych objawów, dzięki którym sama możesz zaobserwować, czy spodziewasz się dziecka. Naturalnie takie objawy w pierwszych tygodniach wcale nie jest łatwo zauważyć i rozpoznać. Jednakże pierwsze oznaki pojawić się mogą już w około 10 dni po zapłodnieniu. Stajesz się bardziej nerwowa, miewasz huśtawki nastrojów, odczuwasz zmęczenie, to naprawdę może być ciąża, musisz tylko bacznie poobserwować całe swoje ciało.

Wczesne objawy ciąży

  • Zdenerwowanie i huśtawki nastrojów to jeden z pierwszych objawów ciąży. Jeśli czujesz rozdrażnienie, czasem wybuchasz płaczem, czasem cieszysz się bez powodu, może wskazywać na to, że za kilka miesięcy staniesz się szczęśliwą, młodą mamą. W tych chwilach pozwól sobie na odprężenie, relaks i naciesz się chwilami samotności. Za kilka miesięcy o odpoczynek może być trudno.
  • Zmęczenie to również jedna z pierwszych oznak ciąży. Pojawia się ono zazwyczaj w pierwszych dniach i powstaje wraz ze zmianami które pojawiają się w organizmie. Czasem mogą pojawić się również mdłości. Nie odmawiaj sobie krótkich drzemek one naprawdę są ci bardzo potrzebne.
  • Brak apetytu towarzyszy ciąży. Jest to jednak kwestia indywidualna, dlatego jedne panie nie mają ochoty na jedzenie, zaś drugie cechują się wręcz wilczym apetytem.
  • Tkliwe piersi po zapłodnieniu na pewno się pojawią. Staną się nabrzmiałe i bolesne. Dodatkowo mogą sprawiać też wrażenie cięższych lub większych aniżeli dotychczas.
  • Kluczowym objawem ciąży jest oczywiście brak miesiączki. To jeden z najwcześniejszych, a zarazem najpewniejszych objawów ciąży. Co więcej, miesiączka może się pojawić, lecz krwawienie będzie krótsze i mniej obfite. Jeśli nie masz miesiączki, a odczuwasz też inne, powyżej wskazane dolegliwości, możesz mieć niemal pewność, że jesteś w ciąży. Warto jednak udać się do lekarza.

Lost Password