Warzywa i owoce – trudny wybór? Niekoniecznie!

Zdrowie

Gdy nasza odporność zaczyna spadać i pojawia się kolejna infekcja, szukamy przyczyny. Podobnie jest wtedy, gdy borykamy się z łamliwymi paznokciami, poszarzałą cerą czy też włosami, które pozostawiają wiele do życzenia. Czasami przyczyna leży w różnego rodzaju schorzeniach. Najczęściej jednak podłożem okazuje się być niedobór witamin. Nie ma lepszego sposobu na ich uzupełnienie, jak włączenie do codziennego jadłospisu warzyw i owoców. O czym warto pamiętać?

Suplementy kontra warzywa i owoce

Szybciej i łatwiej jest sięgnąć po kolejny suplement. Wybrać kompozycję witamin i minerałów, których zaczyna nam brakować. Jesteśmy gotowi kupować nawet te najdroższe preparaty, byleby nie musieć inwestować czasu w kupowanie warzyw i owoców, ich obieranie, a także późniejszą obróbkę. To ogromny błąd. Suplementy są oczywiście wskazane do stosowania, ale tylko wtedy, gdy borykamy się z poważnymi niedoborami i jedynie przy pomocy naturalnych produktów, nie mamy szans ich uzupełnić.

Na co dzień powinniśmy dbać o to, by spożywać warzywa oraz owoce. Stawiając na różnorodne gatunki, bo każdy owoc, jak i każde warzywo, to inna zawartość poszczególnych składników. Urozmaicenie w tym wypadku ma duże znaczenie. Możemy postawić na postać surową lub gotowaną, ale wtedy, gdy chcemy zachować maksimum walorów odżywczych oraz najcenniejszych wartości, powinniśmy wybierać soki. Świeżo przyrządzone, najlepiej z pomocą wyciskarki, by nie pozbawiać napojów życiodajnych enzymów. Propozycją są wyciskarki do owoców na WyciskarkiSokow.pl. To urządzenia, które poradzą sobie z wyciskaniem zarówno owoców, jak i warzyw. Niezależnie od ich stopnia twardości czy wielkości.

Produkty sezonowe i produkty gotowe do spożycia

Warto stawiać na produkty sezonowe. W ten sposób wykorzystujemy smaki i inne cenne walory, do których nie mamy dostępu przez cały rok. To również doskonała metoda na urozmaicenie swojego jadłospisu. Asortyment jest na tyle duży, by każdy mógł znaleźć swój ulubiony owoc czy warzywo. Ratunkiem dla sezonowych produktów może być mrożenie. Nie każdy produkt pozwala na taki sposób przechowywania, ale warto zorientować się, które owoce sezonowe zamrożone, zachowają swoje walory i przetrwają do zimy.

Uważnie należy dobierać tak zwane produkty gotowe do spożycia. Oszczędnością czasu jest to, że kupujemy coś pokrojonego, umytego i z możliwością spożycia od razu po wyjęciu z opakowania. Niestety takie produkty mają niewiele wspólnego z wartościami odżywczymi, a nierzadko ich świeżość pośród sklepowych półek, pozostawia wiele do życzenia.

Poza tym między innymi surówki, w swoim składzie posiadają sporo dodatków, które nie działają korzystnie na nasz organizm. Unikajmy zatem wszystkiego, co w jakikolwiek sposób zostało już spreparowane. Warzywa i owoce, które włączamy do swojej diety, nie muszą być trudne czy uciążliwe w obróbce. Co najważniejsze jednak, oferują to, czego nie jest w stanie zaproponować żaden suplement ani też gotowy produkt.

Lost Password