Wyprawka dla dziecka – co maluszki mieć powinny

Dziecko

Planując wyprawkę dla dziecka warto podzielić ją na kilka etapów. Pierwszy etap to okres noworodkowy obejmujący bardzo krótki czas zaraz po urodzeniu. Krótki lecz najważniejszy. Każda mama oczekując na swoje maleństwo planuje ofiarować swojemu dziecku wszystko co najlepsze. Przyzwyczajamy się do myśli, że w naszym życiu na zawsze zagości ktoś wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny. Rozpisujemy w głowie listę z wyprawką dla dziecka i wierzymy, że każda chwila spędzona z naszym skarbem będzie najpiękniejsza. Na pewno warto się do tego przygotować. Aby zapewnić dziecku komfort i poczucie bezpieczeństwa, poza matczyną miłością przyda się jeszcze kilka akcesoriów.

O czym pamiętać?

Kompletowanie wyprawki dla dziecka okazuje się często trudnym zadaniem. Nawet jeśli mamy już jakieś pociechy i nie jest to już nasze pierwsze dziecko łatwo popadamy w popłoch, czy tym razem uda nam się zaplanować wszystko, tak aby w wyprawce dla dziecka znalazły się same potrzebne rzeczy. Z doświadczenia wiemy ile z nich tak naprawdę będziemy używać. Zróbmy sobie zatem rachunek sumienia i przeanalizujmy na spokojnie, które akcesoria będą niezbędne, zanim jeszcze narodzi się nasze maleństwo.

Oczywiście chcemy, by nasze dziecko wyglądało pięknie już od pierwszych chwil zaraz po narodzinach, jednak nie dajmy się zwariować. Ubieranie dziecka zgodnie z obowiązującymi trendami mody pozostawmy na późniejszy okres, na przykład kiedy nasze dziecko zacznie już samodzielnie się poruszać.

W pierwszych miesiącach życia dziecka należy myśleć szczególnie o jego wygodzie. W wyprawce dla dziecka powinny znaleźć się ubranka wykonane z bezpiecznych mięciutkich materiałów, które pozwolą skórze oddychać. Podobnie jest w przypadku kosmetyków. Dla noworodków wybierajmy tylko te przeznaczone dla dzieci od pierwszego dnia życia.

Późniejsza wyprawka

Wyprawka dla dziecka w nieco późniejszym okresie życia powinna obejmować zakup wózka, produktów spacerowych oraz różnego rodzaju akcesoria do karmienia.

Nowością, która warto polecić jest termobutelka Pura Kiki ze smoczkiem. Została ona wykonana z antybakteryjnej stali nierdzewnej, nawet do 8 h utrzymuje temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Termobutelka doskonale przechowuje także mleko, a wszystko dzięki temu, że jej obudowa chroni mleko przed kontaktem ze światłem, które ma wpływ na rozpad białek i innych składników odżywczych.

Poza sprawdzonymi akcesoriami wartom postawić na nowości, jednak po wcześniejszym upewnieniu się, że dana rzecz będzie przez nas używana.

Lost Password