Nie tylko ubranka. Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Dziecko

Przyszli rodzice często jeszcze na długo przed urodzeniem dziecka zaczynają kompletować wyprawkę. Jednak wielu z nich szybko przekonuje się, jak łatwo zagubić się w asortymencie sklepów z artykułami dla dzieci.

Przy braku doświadczenia często nie wiadomo, na co zwrócić szczególną uwagę oraz o jakich akcesoriach należy pamiętać. Podpowiadamy, jak skompletować wyprawkę, by żadna z sytuacji Cię nie zaskoczyła.

Jakie ubranka są niezbędne w szafie maluszka?

Zakup ubranek to najłatwiejsza i prawdopodobnie najprzyjemniejsza część kompletowania dziecięcej wyprawki. Wybór wzorów i kolorów dziecięcych ubranek oraz innych akcesoriów jest naprawdę duży. Warto zaopatrzyć się w kilka kompletów body, koszulek z długim rękawkiem, śpioszków, skarpetek oraz rajstop. Do tego przydadzą się spodenki dresowe, a także bluzy czy sweterki. Resztę garderoby wystarczy dopasować do pory roku – czapeczkę, rękawiczki, buciki. Warto zaopatrzyć się również w kilka kocyków, rożek oraz ręcznik kąpielowy z kapturkiem na głowę.

Codzienna pielęgnacja noworodka

Wyprawka dla noworodka byłaby niekompletna bez odpowiednich kosmetyków i innych produktów pielęgnacyjnych. Artykuły higieniczne stanowią w zasadzie najważniejszą część wyprawki, gdyż są to produkty niezbędne w codziennej pielęgnacji dziecka. Warto zwrócić uwagę na jakość i skład kosmetyków, gdyż muszą być one delikatne i dostosowane do potrzeb skóry malutkiego dziecka. Należy pamiętać, że pranie ubranek i akcesoriów maluszka powinno odbywać się osobno, z użyciem specjalnego, delikatnego detergentu. Obecnie na rynku dostępne są proszki do prania ubranek dziecięcych również w formie poręcznych kapsułek czy żelu. Dziecięca skóra wymaga najdelikatniejszych kosmetyków, dlatego w pielęgnacji nie należy stosować nawet pozornie tak łagodnych produktów, jak mydło. Należy wybierać kosmetyki do kąpieli z odpowiednimi atestami dermatologicznymi, gdyż tylko one są na tyle delikatne, by nie naruszyć warstwy lipidowej skóry dziecka. Po kąpieli nawilżamy i natłuszczamy skórę malucha dziecięcą oliwką lub tłustym kremem. Nie zapominajmy również o artykułach higienicznych. Warto zrobić odpowiedni zapas pieluszek, w tym również tetrowych.

Wygoda w domu i na spacerze

Warto zwrócić uwagę również na wygodę użytkowania i wybierać produkty, które ułatwią nam codzienne zabiegi pielęgnacyjne. W czasie kąpieli czy przewijania przydadzą się nawilżane chusteczki, np. marki Jelp. Są to hipoalergiczne i bezzapachowe chusteczki, które oczyszczają skórę w sposób delikatny, nie podrażniają i nie uczulają. Można przy tym je spakować do torby dziecięcej czy samochodu, by były zawsze pod ręką. Nawilżane chusteczki Jelp są niezastąpione przy zmianie pieluszki czy w czasie posiłku.

Opieka nad nowo narodzonym dzieckiem to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność, a samo przygotowanie do tego zadania to długotrwały proces. Jednak przy odrobinie organizacji i planowania kompletowanie wyprawki dziecięcej będzie przyjemnością i umili czas oczekiwania na maluszka.

Lost Password