Top 6 atrakcji dla dzieci w Warszawie

Dziecko

Warszawa ma wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych – gdy również myślisz o tym, żeby wybrać się do stolicy z maluchem i planujesz wasz pobyt, sprawdź nasze propozycje!

1. Centrum Nauki Kopernik

Zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych atrakcji dla dzieci w Warszawie jest Centrum Nauki Kopernik. To idealne miejsce dla małych odkrywców, którzy mogą wtedy poznać, jak działa otaczający nasz świat. Czeka mnóstwo interaktywnych eksponatów, pokazów, a nawet Planetarium Niebo Kopernika, w którym można zobaczyć wyjątkowy film zatytułowany „Pod jednym niebem”. Dla dzieci i rodziców to miejsce obowiązkowe!

2. Muzea dla dzieci

Warszawa jest też pełna ciekawych muzeów, które otwierają swoje podwoje również dla najmłodszych zwiedzających. Warto wskazać między innymi na takie placówki jak Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Domków dla Lalek, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Ewolucji PAN, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

3. Warszawskie Zoo

Gdy pogoda dopisuje, można wybrać się również do Warszawskiego Zoo, które zostało założone już w 1928 roku. Na odwiedzających czeka tutaj mnóstwo egzotycznych i znanych nam bliżej zwierząt. Na stronie internetowej Zoo możemy znaleźć informacje o godzinach karmienia zwierząt.

4. Escape Roomy

Pokoje zagadek, czyli Escape Roomy to jedna z interesujących rozrywek miejskich. W warszawie znajdziemy również pokoje w wersji dla najmłodszych. Dlaczego warto je odwiedzić? Zostajemy wtedy zamknięci w pokoju, w którym mamy najczęściej godzinę na to, aby znaleźć rozwiązanie dla wielu zagadek i znaleźć wyjście. Dla maluchów to wyjątkowa frajda!

5. Teatry dla dzieci

Stolica jest również miejscem, w którym razem z dzieckiem możemy wybrać się do teatru. Spektakle przeznaczone są już dla dzieci od 1. roku życia! Dla dziecka to często wspaniała okazja do tego, aby poznać bliżej teatr w wersji przeznaczonej specjalnie dla niego. Gdy chodzi o ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, teatry dziecięce to oferta warta uwagi!

6. Stare Miasto

Oczywiście, gdy chcemy przybliżyć dziecku historię Warszawy, warto wybrać się z nim również na Stare Miasto. To tutaj zobaczymy między innymi Zamek Królewski, kolumnę króla Zygmunta III Wazy, kościół św. Anny, Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta.

Lost Password