Jak spędzić Dzień Dziecka? Pomysły, które zachwycą Twoje dziecko

Dziecko

W Dniu Dziecka wszystkie dzieci powinny być szczęśliwe, bo to w końcu ich dzień w roku! Tylko, jak sprawić, aby 1 czerwca był niezapomniany zarówno dla malucha, jak i rodziców? Oto kilka pomysłów.

Rodzinny dzień w parku rozrywki

 

Chyba nie ma dziecka, które nie skakałoby z radości na wieść o wyjeździe do wesołego miasteczka. I to jest świetny pomysł! Co prawda wyjazd do wymarzonego paryskiego Disneylandu stanowi ogromny wydatek, jednak w Polsce można już znaleźć coraz więcej tego typu miejsc. Spędzenie dnia na zabawie i korzystaniu z wielu atrakcji zadziała świetnie zarówno na dzieci, jak i na dorosłych. Rodzice widząc bajkowe dekoracje i sami wsiadając do karuzeli przypomną sobie beztroskie chwile dzieciństwa.

Wyjście do kina lub… domowy seans filmowy

 

Wyjście do kina jest zawsze dobrym wyjściem, szczególnie, jeśli akurat grają coś interesującego dla dziecka. Oczywiście, aby poczuć klimat całego wyjścia obowiązkowy jest napój i popcorn. Co jeśli repertuar jest mocno ograniczony i ma w nim nic, co zaciekawiłoby Twoje dziecko? Stwórz kinową atmosferę w domu! Wykup dostęp do bajki, której jeszcze nie widzieliście, zasuń zasłony i przygotuj popcorn. Przygotowanie popcornu może być także ogromną frajdą, jeśli użyjecie Maszyny do popcornu, która wygląda niczym jeżdżące popcornowe kramy w Nowym Jorku z XX wieku! W Toys4Boys znajdziesz także Maszyny do popcornu Star Wars, a nawet Maszynę do waty cukrowej. Taki gadżet będzie świetnym prezentem na Dzień Dziecka. Możliwe, że same przygotowania do seansu będą ciekawsze niż sam film!

Wspólny spacer w nieznane

 

Dzień Dziecka możecie spędzić także na wspólnym rodzinnym spacerze. Wybierzcie Wasze ulubione miejsce lub takie, gdzie jeszcze nie byliście, najlepiej w cichym i naturalnym środowisku. Może to być las i zbieranie szyszek lub wypatrywanie dzikich zwierząt, może to być także okolica z jeziorem i karmienie łabędzi lub kaczek. Możliwości jest wiele, zależy w jakim rejonie mieszkacie. W czerwcu można spodziewać się już ładnej pogody, więc pomyśl o pikniku lub odpoczynku na polanie grając z gry familijne. Wspólny czas na świeżym powietrzu to zdecydowanie lepszy prezent na Dzień Dziecka niż wszystkie zabawki razem wzięte.

Rowerowa wycieczka

 

Już od najmłodszych lat rodzice powinni zachęcać dzieci do aktywności fizycznej. Rower jest idealnym pomysłem na pierwszy kontakt z większym wysiłkiem. Z okazji Dnia Dziecka zabierz dzieciaki na wycieczkę rowerową w ciekawe miejsce, gdzie po pokonaniu trasy będziecie mogli zatrzymać się i odpocząć. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do jazdy: kasku na głowę, butelce wody oraz ewentualnych ochraniaczach na kolana i łokcie. Taki wyjazd będzie nie tylko przyczynkiem do aktywności na świeżym powietrzu, ale także do spędzenia czasu razem, a o to w Dniu Dziecka chodzi przecież najbardziej.

Lost Password