Problemy z erekcją mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku, jednak najczęściej dotykają tych po 40 roku życia. Najważniejsze to zminimalizować czynniki, które sprzyjają powstawaniu impotencji. Jakie są najczęstsze powody zaburzeń erekcji? czego unikać, aby cieszyć się seksem przez długi czas?
Zaburzenia erekcji, a styl życia
Styl życia niewątpliwie ma decydujący wpływ na stan zdrowia mężczyzny. Oto związane z nim przyczyny powstawania zaburzeń erekcji:
- brak ruchu
- nadwaga i otyłość (często powiązane z innymi chorobami)
- niezdrowe odżywianie
- używki (np. alkohol, papierosy)
- stres
Niestety brak ruchu powiązany z nadwagą jest wyniszczający dla całego organizmu. Nic więc dziwnego, że prowadzi do zaburzeń erekcji. Jeśli do tego dołączymy nieodpowiednio zbilansowaną dietę to można mieć pewność, że problemy zdrowotne w organizmie zaczną się poszerzać. Ważne jest, aby dostarczać organizmowi odpowiednich ilości makro- i mikroelementów, a dodatkowo wprowadzić do diety produkty bogate w witaminy. Opcjonalnie można szukać szybkich rozwiązać farmakologicznych (z oferty sklepu oraljelly-kamagra.com).
Jeśli problemy z erekcją już występują konieczne jest odstawienie używek takich jak alkohol czy papierosy. Powodują one problemy z układem krążenia, a to w znacznym stopniu wiąże się z brakiem erekcji. Używki również zmniejszają ilość plemników w spermie i ograniczają ich żywotność, co często jest przyczyną niepłodności.
Problemy natury psychicznej
Stres potrafi być wyniszczający dla psychiki i ciała. Głowę często zajmują uciążliwe myśli, a w konsekwencji zupełnie traci się ochotę na seks. Dzieje się tak nie tylko przez stresowe sytuacje. Jakie choroby psychiczne powodują brak erekcji?
- depresja – powoduje zaburzenia gospodarki hormonalnej, co często prowadzi do problemów z erekcją. Ponadto przez ograniczone wydzielanie endorfin w organizmie libido ulega ogromnemu spadkowi.
- zaburzenia lękowe – prowadzą do całkowitego braku odczuwania potrzeb seksualnych. Długa przerwa od seksu wiąże się z problemami ze wzwodem.
- stres – nadmierny stres prowadzi do zaburzenia wielu czynności w organizmie. Brak wzwodu to jeden z wielu problemów mający związek ze stresem
Z problemami psychicznymi ciężko radzić sobie samodzielnie. Najlepiej udać się do specjalisty. Przy odpowiednim leczeniu tych dolegliwości, istnieją duże szanse na powrót sprawności seksualnej.
Impotencja, a inne choroby
Impotencja jest często związana z wieloma innymi chorobami występującymi w organizmie. W szczególności należą do nich zaburzenia krążenia, które wiążą się bezpośrednio ze wzwodem. Ponadto ochota na seks ulega dużej zmianie, kiedy zmiany hormonalne w organizmie są zbyt duże. Zbyt mała ilość testosteronu w znacznym stopniu zaburza powstawanie pełnej erekcji.
Dużym problemem są zmiany związane z anatomią penisa. Czasami jego budowa ulega zmianie w wyniku operacji chirurgicznej, jednak znacznie częściej jest następstwem chorób (np. zwężenie napletka).
Erekcja nie chce się pojawiać szczególnie wtedy, kiedy występuje zakażenie bakteryjne. Ogólne złe samopoczucie znacznie odbija się na samopoczuciu. Dodatkowo uczucie pieczenia i ciągłego parcia na mocz sprawia, że osiągnięcie wzwodu jest niemożliwe.
Problemy ze wzwodem – jak leczyć?
Należy zaznaczyć, że wiele mężczyzn leczy impotencję naturalnymi sposobami. Największa część stawia na zdrowy styl życia. Ważne jest również zdiagnozowanie chorób i ich szybkie leczenie.
Jednak często zdarza się, że problemy ze wzwodem nie ustają, wtedy najlepszą opcją może okazać się pomoc farmakologiczna, Odpowiednie środki i opieka specjalisty mogą być sposobem na pozbycie się impotencji.