Rozstępy po ciąży – jak się ich pozbyć?

Ciąża

Ciąża to bez wątpienia piękny okres w życiu każdej kobiety. Wiąże się on również z wieloma wyrzeczeniami i zmianami. Niektóre młode mamy zmagają się na przykład z problemem rozstępów. Te nieestetyczne blizny pojawiają się najczęściej na brzuchu, piersiach, udach i pośladkach. Choć walka z nimi bywa ciężka, warto ją podjąć.

Przyczyny powstania

Rozstępy pojawią się wtedy, gdy nasza skóra ulega nagłemu rozciąganiu. Włókna kolagenowe w końcu nie wytrzymują i pękają. Powstałe w ten sposób wyżłobienia tworzą na skórze blizny. Początkowo są one bardzo widoczne i mają kolor czerwony lub ciemnofiloetowy. Po jakimś czasie barwa zmienia się na cielistą, choć nadal znacznie odznacza się od koloru skóry.

Profilaktyka

Każda kobieta w czasie ciąży powinna skupić się na pielęgnacji swojego ciała. Niekiedy dotychczasowe przyzwyczajenia muszą ulec zmianie. Na początek warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Nie chodzi tu jednak jedynie o balsamy i kremy. Niezwykle istotne jest to, by młoda mama piła duże ilości wody. W ten sposób wpływa na elastyczność skóry i znacznie polepsza jej wygląd. Kolejna kwestia to peelingi. Masaże połączone z wcieraniem w ciało małych drobinek poprawi krążenie, wygładzi oraz będzie skutecznie chronić przed wystąpieniem rozstępów.

Gdy już się pojawią…

Wielu kobietom, nie udaje się jednak uchronić przed pojawieniem się rozstępów. Na szczęście obecnie znajdziemy wiele preparatów, które pomogą nam walczyć z tym problemem. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie środków silikonowych. Do te grupy należą plastry i żele firmy Sutricon. Są one całkowicie bezpieczne oraz skuteczne. Możemy je wykorzystywać zarówno w przypadku nowych jak i starych blizn. Poprawią one bowiem znacznie ich wygląd, a przy regularnym stosowaniu także widocznie je zmniejszą. Więcej informacji na temat żeli silikonowych znajdziemy na stronie wszystkoobliznach.pl

Jak widać rozstępom można zapobiec. Wiąże się to ze sporym wysiłkiem, ale nie jest niemożliwe. Codzienna, dokładna pielęgnacja sprawi, że nasze ciało będzie jędrne i piękne. Jeśli jednak blizny mimo wszystko się pojawią. Warto skorzystać ze sprawdzonych preparatów, by mieć pewność, że uda nam się je zmniejszyć, a może nawet usunąć.

Lost Password