Rożek dla niemowlaka – jak wybrać niezbędny element wyprawki?

Dziecko

Rożek dla niemowlaka to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów każdej wyprawki. Rożek sprawdzi się doskonale w pierwszych miesiącach życia dziecka – zastąpi kołderkę, ułatwi karmienie oraz noszenie dziecka. Okazuje się jednak, że producenci oferują nam różne rodzaje różków. Jak więc wybrać ten właściwy, który doskonale sprawdzi się podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych malutkiego dziecka? Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, by rożek rzeczywiście spełniał swoją funkcję.

Rożek sztywny czy miękki?

Chociaż sam wygląd rożków się nie różni oprócz oczywiście zastosowanego elementu dekoracyjnego, to można wyróżnić te miękkie oraz z twardą podstawą. Rodzice mogą nabywać rożki, które zawierają specjalną kieszeń, do której wkłada się wkład usztywniający – najczęściej wykonany z maty piankowej lub kokosowej. Dzięki temu noszenie dziecka w rożku staje się jeszcze wygodniejsze, a jego ciałko zawsze znajduje się w odpowiedniej pozycji. Rożek niemowlęcy usztywniany pełni zwykle dwie funkcje – wkładkę usztywniającą zawsze można wyjąć, dzięki czemu otrzymujemy rożek miękki.

Na pewno warto zwracać uwagę na rodzaj usztywnienia. Nie może być zbyt twardy, ponieważ uniemożliwi to otulenie dziecka i sprawi, że leżenie w nim będzie po prostu niewygodne dla maluszka.

Rozmiar rożka

Rożek niemowlęcy produkowany jest najczęściej w dwóch rozmiarach. Te mniejsze występują w rozmiarze 75×75, a te większe w rozmiarze 100×100. Warto kupić ten większy rożek, który po rozłożeniu może służyć jako kocyk, kołderka, przykrycie do wózka czy mata na podłogę. W późniejszym czasie dziecko z pewnością chętnie wykorzysta go do zabawy.

Tkaniny idealne

Warto, by rożek niemowlęcy wykonany był z najlepszej jakości bawełny. Jeśli posiada wypełnienie, to musi być ono z antyalergicznego materiału. Należy wybierać produkty renomowanych producentów, najlepiej tych, którzy szyją w Polsce. Świadectwem jakości są liczne atesty i certyfikaty. Dzięki temu zapewnimy dziecku nie tylko komfort spokojnego snu, ale również ochronę jego delikatnej i skłonnej przecież do podrażnień skórze.
Weźmy pod uwagę porę roku, w której będziemy dziecko kłaść w rożku. Wiosną i latem sprawdzą się te cienkie, bez wypełnienia, za to jesienią i zimą lepsze będą te grubsze, które dadzą większe ciepło.

Estetyka wykonania i element dekoracyjny

Producenci oferują dzisiaj rożki wiązane na okazałą kokardę czy te zapinane na guziki i rzep. Osobiście polecamy te na rzep, bo są najwygodniejsze i najbardziej praktyczne. Nie da się ukryć, że wielu rodziców zwraca dzisiaj uwagę na design każdego elementu wyprawki niemowlęcia. Rożek może być więc jednym z produktów całego kompletu do spania dla dziecka. Może być wykonany z dokładnie tego samego materiału, co kołderka, poduszka czy prześcieradło. Na pewno dobrze jest wybierać wzory, które będą pasować wizualnie nie tylko do łóżeczka i strefy spania maluszka, ale również do całego pokoju. Dzięki temu rożek niemowlęcy stanie się doskonałym elementem dekoracyjnym.

Lost Password