Pielęgnacja skóry zimą. Wskazówki dla przyszłych mam

Mama

Skóra w okresie ciąży narażona jest na wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Suche powietrze w pomieszczeniach, mróz oraz wiatr sprawiają, że bywa ona częściej zaczerwieniona i staje się bardziej skłonna do podrażnień. Zimowa pielęgnacja skóry wymaga więc zdecydowanie więcej uwagi z naszej strony.

Sucha skóra zimą – przyczyny

Zimą skóra wystawiona jest na wiele czynników, które bezpośrednio wpływają na jej stan. Reaguje na wszystkie bodźce, np. składniki kosmetyków, temperaturę, czynniki zewnętrzne. Pojawiają się: świąd (jeden z częstych ciążowych dolegliwości), pieczenie oraz zaczerwienione miejsca. Podczas ciąży skóra staje się mniej nawilżona. Wszystkie te objawy to wyniki nadmiernej produkcji estrogenów u kobiet. Ich duża ilość w organizmie powoduje, że gruczoły łojowe pracują znacznie wolniej, w wyniku czego naskórek staje się cieńszy oraz bardziej podatny na dolegliwości. Odwodniona skóra traci swoją elastyczność oraz jędrność, dlatego ważne jest, aby regularnie ją nawilżać i odżywiać. Wrażliwa cera gorzej radzi sobie z zimową, niesprzyjającą aurą, dlatego ważna jest prawidłowa pielęgnacja oparta o właściwe preparaty. Niekiedy za suchą skórą stoją niewłaściwe kosmetyki. Pamiętaj, że podczas ciąży naskórek potrzebuje innych nawyków pielęgnacyjnych.

Zadbaj o skórę zimą

Skóra w ciąży bardziej się przesusza, dlatego nawilżanie stanowi podstawę codziennej pielęgnacji. Nakładaj zatem odpowiednie kremy i balsamy regularnie w ciągu dnia oraz przed planowym wyjściem. Zwróć uwagę na stosowanie ich szczególnie rano oraz wieczorem. Nie zapominaj o nawilżaniu miejsc, w których występują rozstępy. Wymagają one naszej szczególnej pielęgnacji. Polecamy olejek przeciw rozstępom Mustela, który szybko się wchłania, a także zapobiega powstaniu nowych rozstępów. Można go stosować, będąc w ciąży, ale także po urodzeniu. Skóra stanie się bardziej sprężysta oraz elastyczna. Jeśli stosujesz kremy do twarzy, nie zapominaj, aby dodatkowo miały filtry UV. W zimie także łatwo można nabawić się przebarwień. Przez odwodnienie skóra traci swoją elastyczność, dlatego ważne jest nawilżanie oraz stosowanie preparatów, które odżywią naskórek.

Aby oczyścić skórę, stosuj peelingi. Nie mogą być one mechaniczne, jak w gabinetach kosmetycznych. Postaw na złuszczenie naskórka w tradycyjny sposób, oparty o naturalne kosmetyki. Uważaj, aby zbyt mocno nie pocierać skóry, ponieważ dodatkowo ją podrażnisz. W zimie także mamy do czynienia z osłabionymi naczynkami krwionośnymi. Są słabsze oraz lubią pękać. Odpowiadają za to estrogeny, które mają skłonność do nadmiernego rozszerzenia się. Dlatego, jeśli masz cerę naczynkową, zastosuj kremy przeznaczone do uszczelnienia naczynek, aby zmniejszyć ich skłonność do pękania. Wybieraj kosmetyki o naturalnym składzie. Istotne, aby były bezzapachowe oraz nie zawierały sztucznych konserwantów.

źródło zdjęcia: freepik.com

Lost Password