Łóżka dla chorych

Zdrowie

Trudno wyobrazić sobie opiekę nad chorą osobą bez profesjonalnego sprzętu medycznego, poprawia to jakość pracy przy takiej osobie, jak i codzienna jakość życia chorego. Aby odpowiednio dobrać sprzęt rehabilitacyjny, warto zastanowić się nad korzyścią wynikająca z zakupu, bądź wypożyczenia, tak aby wybrać dla siebie odpowiednią ofertę. Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia chorego, który większość czasu przebywa w łóżku, jest dobrze dobrane łóżko rehabilitacyjne. Przy doborze łóżka, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, m in przewidywany czas, w jakim chory wróci do sprawności, wiek, oraz budżet, jaki mamy przeznaczony na sprzęt. Niezależnie czy będzie to wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, czy nowy sprzęt, warto dowiedzieć się jak najlepiej podejść do tego tematu.

Na co zwracać uwagę przy doborze oferty?

Przy chorobach przejściowych, w których pacjent rokuje na wyzdrowienie i osiągnięcie sprawności w ciągu kilku miesięcy, zaleca się wynajęcie łóżka rehabilitacyjnego. To dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i nieprzeprowadzanie w swoim domu remontu czy gruntownego przemeblowania. Warto w takich sytuacjach najmować sprzęt ze sprawdzonych miejsc. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty, która daje możliwości wynajmu z opcją wykupu sprzętu. To wspaniały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Firmy oferują wiele możliwości, dzięki którym dostosowują się do klienta m in dogodny system ratalny, w przypadku, gdy nie można zapłacić całej kwoty z góry. Takie rozwiązania nie obciążają portfela znacząco, co w trudnym okresie rehabilitacji jest bardzo istotne. Dodatkowo warto dodać, że wiele firm świadczy usługę bezpłatnego serwisu i pełnego wsparcia w zakresie doradztwa. Polecamy usługi firmy Visamed, właściciela serwisu lozkadlachorych.pl.

Jakie łóżko wybrać?

Przy wyborze łóżka najważniejszym czynnikiem jest stan pacjenta i rodzaj jego schorzenia. W przypadku osób obłożnie chorych koniecznym wyborem jest łóżko typu szpitalnego, wyposażonego w kółka i dostęp do chorego z obu stron, co zdecydowanie ułatwia opiekę i pielęgnacje. Standardowo wykonane łóżko, spełniające wszystkie wymogi powinno mieć wysokość nie większą niż 70 cm i składać się w trzech miejscach — w kolanach i przy zagłówku najlepiej za pomocą sterowania elektrycznego, co nie naraża kręgosłupa osoby pielęgnującej. Musi również posiadać barierki zabezpieczające chorego oraz wysięgnik, który umożliwia choremu zmianę pozycji. Przydatnymi rozwiązaniami są również wysięgniki umożliwiające zmianę pozycji poprzez podciąganie się. Łóżko takie jest stabilne i dodatkowo wyposażone jest hamulce, tak by było pewnie i bezpiecznie umiejscowione. Taka konstrukcja łóżka pozwala na zapewnienie optymalnie największego komfortu choremu, jak i osobie zajmującej się opieką.

Zalety wypożyczenia

Najważniejszą zaleta wypożyczenia, to mniejsze koszty. Nie musimy wydawać całej kwoty od razu, a sprzęt możemy wypożyczyć nawet na jeden dzień. Klient nie musi się dzięki temu również martwic faktem, że zainwestował sprzęt, który potem stanie się kolejnym niepotrzebnym gratem, z którym nie ma co zrobić. Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego daje gwarancje, że jest on serwisowany i ze wszelkie problemy wynikłe z użytkowania zostaną szynko naprawione. Co więcej, przez zakupem można liczyć na profesjonalną poradę, tak aby dopasować sprzęt do potrzeb indywidualnych.

O czym warto pamiętać?

Warto pamiętać, o sprzęcie ułatwiającym poruszanie się, w przypadku gdy stan chorego pozwala na przemieszczanie się. Niezastąpiony tu będzie wózek inwalidzki, jak również balkonik i kule. Aby ułatwić choremu załatwienie potrzeb fizjologicznych, warto pomyśleć o wózku toaletowym, basenie lub kaczce. Przydatna jest również nakładka na muszlę klozetową i mata poślizgowa w kabinie prysznicowej bądź łazience.

Lost Password