Łóżeczka dla niemowląt, czyli kompletujemy wyprawkę dla noworodka

Dziecko

Sen dla Malucha jest najważniejszą czynnością, którą robi przez pierwszych 6 miesięcy swojego życia, dlatego wybór łóżeczka dla niemowląt powinien być przemyślany i potraktowany bardzo pieczołowicie.

Sen dla Malucha jest najważniejszą czynnością, którą robi przez pierwszych 6 miesięcy swojego życia, dlatego wybór łóżeczka dla niemowląt powinien być przemyślany i potraktowany bardzo pieczołowicie.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do zakupu łóżeczka dla niemowląt? Najlepiej sprawdza się lista kryteriów, które łóżeczko powinno spełnić.

  1. Kryterium bezpieczeństwa. Jest ono najważniejsze, ponieważ bezpieczeństwo Malucha to priorytet. Pod lupę należy wziąć dwa aspekty: czy łóżeczko posiada atest i czy spełnia Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Normy Bezpieczeństwa posiadają informacje o materiałach, z których łóżko zostało wykonane. Należy zwrócić uwagę na to, czy łóżeczko nie zostało pokryte toksyczną farbą, czy emalią, ponieważ dziecko bardzo często gryzie szczebelki i się nimi bawi. Najlepiej wybierać takie łóżeczka dla niemowląt, które wykonane zostały z litego drewna. Kolejną rzeczą, na którą dobrze jest zwrócić uwagę to materiał, z którego została wykonana konstrukcja. Łóżeczko powinno być bardzo stabilne, dziecko w późniejszym okresie będzie próbowało się z niego wydostać przeskakując na drugą stronę. Normy Bezpieczeństwa regulują również wysokość materaca i odległość między szczebelkami.
  2. Kryterium miejsca. Kolejnym kryterium na które powinno się zwrócić uwagę to ilość miejsca w łóżeczku i jego rozmiary. Najczęściej wybieranym rozmiarem łóżeczka dla niemowląt jest rozmiar 120×60 cm i 140x70cm. Wybór konkretnego rozmiaru zależy od indywidualnych uwarunkowań – ilość miejsca w domu i pokoju. Dobrze jest wybrać taki rozmiar łóżeczka, który nie zabierze całej przestrzeni w pokoju, a da również kącik do wspólnych zabaw.
  3. Kryterium szczebelków. Coraz częściej na rynku można kupić łóżeczka dla niemowląt, które mają możliwość wyjmowania szczebelków, to rozwiązanie sprawi, że łóżko posłuży dziecku i rodzicom na dłużej.
  4. Kryterium regulacji wysokości. Zakup łóżeczka dla niemowląt różni się zakupem np. ubranek dla dziecka. Zakup łóżeczka jest zakupem, który posłuży na lata i będzie rosnąć wraz z dzieckiem.

Łóżeczko to dla dziecka azyl i miejsce długich drzemek, dlatego zakup powinien być dobrze przemyślany, a kierując się powyższymi kryteriami z pewnością zakup będzie udany.

Lost Password