Kaizen – w jaki sposób może pomóc w staraniach o dziecko?

Ciąża

Kaizen jest znaną i szeroko stosowaną w Japonii filozofią, polegającą na ciągłym doskonaleniu. Coraz częściej jej założenia są wykorzystywane także w zarządzaniu w dużych przedsiębiorstwach, a także w życiu codziennym.

Czym jest kaizen?

Kaizen jest praktyką, która polega na ciągłym doskonaleniu, a doskonalenie to powinno opierać się na kilku konkretnych zasadach, stanowiących filary całej filozofii. Wśród nich podstawą jest fakt, że duże rezultaty są wynikiem wielu małych zmian rozłożonych w czasie. Kaizen to zatem dążenie do celu małymi krokami. W dosłownym tłumaczeniu, kaizen oznacza dobrą zmianę, zmianę na lepsze. Kai to zmiana, a zen to dobry.

Kaizen w staraniach o dziecko?

Starania o dziecko u wielu osób to proces długotrwały, w którym przyszła mama musi zmienić wiele rzeczy. Jakie? Z pomocą mogą przyjść różne portale, jak np. plodnosc.pl gdzie wiele uwagi poświęca się kwestiom takim, jak zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu itp. Filozofia kaizen może pomóc w uregulowaniu stylu życia, w rozpoczęciu aktywności fizycznej, zmianie nawyków żywieniowych, a wszystko poprzez małe kroki. Zbilansowana dieta, a także odpowiednia porcja ruchu oraz wszystkie elementy związane z szeroko rozumianym stylem życia, stoją u podstaw starań o dziecko. I to nie tylko w trakcie ciąży należy dbać o siebie, ale często także na długi czas przed poczęciem.

Kaizen podstawą zmiany nawyków

Sama filozofia kaizen nie wpłynie na płodność. Jednak korzystanie z niej w życiu codziennym, szczególnie w zakresie związanym ze zdrowym odżywianiem czy stylem życia- te czynniki mają ogromny wpływ na planowanie ciąży. Dieta oraz ruch poprawiają ogólny stan organizmu kobiety. Kaizen i metoda małych kroków w dążeniu do celu wpłynąć może także na walkę z otyłością, która z kolei często wskazywana jest jako jeden z problemów z zajściem w ciążę. Kaizen doskonale sprawdzi się także w uzyskaniu równowagi psychicznej, minimalizując stres oraz wprowadzając spokój, które są niezbędne w czasie starania o dziecko.

Lost Password