Głębokie nawilżenie skóry atopowej

Uroda

Atopowe zapalenie skóry to choroba, której wiele osób się wstydzi. Nasza skóra wygląda mało atrakcyjnie, przede wszystkim z powodu zaczerwień, widocznego łuszczenia się naskórka oraz innych, widocznych zmian skórnych. To także bardzo niekomfortowa przypadłość, jako że atopowe zapalenie skóry wywołuje bardzo silne swędzenie. Jako że choroba ta nie jest w pełni wyleczalna, jedyne co możemy robić, to walka z objawami, przede wszystkim poprzez odpowiednią pielęgnację skóry, przede wszystkim poprzez odpowiednie kremy do skóry atopowej.

Postaw na naturę

Przede wszystkim krem do skóry atopowej powinien składać się z jak najmniejszej liczby składników. Podrażnienie wywoływane jest głównie przez sztuczne składniki, przede wszystkim wszelkiego rodzaju aromaty i barwniki, które nie spełniają tak naprawdę żadnych ważnych funkcji, a bardzo niekorzystnie wpływają na naszą skórę. Dlatego wszystkie kremy do skóry atopowej składają się po pierwsze z jak najmniejszej liczby składników, a po drugie składniki te są pochodzenia naturalnego. Dzięki temu możemy uniknąć zagrożeń związanych z podrażnieniem. Świetnie sprawdzą się takie składniki jak aloes, olej arganowy, olej z marakui, olejek różany, olejek z orzechów makadamia.

Nawilżaj

Atopowa skóra potrzebuje nawilżenia – niezwykłego nawilżenia, ale silnie skoncentrowanego, które poradzi sobie z niesamowicie sucha skórą atopowca. Krem do skóry atopowej musi dostarczyć jej jak najwięcej wody, a następnie zamknąć ją w skórze. Dlatego też kremy te muszą nieustannie odbudowywać tłuszczowo-wodno warstwę ochronną skóry, a po tym względem świetnie sprawdzają się roślinne oleje, jak chociażby olej z ogórecznika czy masło shea. Jeśli zaś chodzi o elementy nawilżające, to najczęściej stosowaną substancją jest mocznik w odpowiednim stężeniu, a także gliceryna czy alantoina.

Uważaj na zimę

Jesienią i zimą objawy atopowego zapalenia skóry natężają się, dlatego tak ważne jest, aby w tych okresach nie zapominac o odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu kremów do skóry atopowej. Przebywanie w ocieplanych pomieszczeniach z suchym powietrzem, mniejsza częstotliwość wietrzenia mieszkania ze względu na zbyt niską temperaturę, a co za tym idzie wzrost liczby roztoczy i grzybów pleśniowych, przegrzewanie ciała wieloma warstwami odzieży – to wszystko nie służy osobom chorym. Dlatego pamiętaj, żeby zawsze mieć pod ręką swój krem nawilżający.

Lost Password