Dyskretna kontrola Twojego dziecka

Dziecko

W czasie wakacji rodzice znacznie częściej niepokoją się o swoje dzieci. Brak szkolnej rutyny sprawia, że nastolatkowie najczęściej ten czas spędzają na szukaniu przygód. Tym bardziej, że dorośli nie mają tyle czasu, aby móc stale opiekować się swoimi pociechami. Nie każdy może sobie pozwolić na sfinansowanie zorganizowanych zajęć dla dzieci i młodzieży na przykład w formie półkolonii. Po jakie środki bezpieczeństwa mogą sięgnąć rodzice? O tym właśnie jest nasz artykuł, zapraszamy!

Dlaczego kontrola dziecka jest taka ważna?

Czasem spotykamy się z beztroskimi rodzicami, którzy pozwalają swoim dorastającym dzieciom na wiele swobody. Nie kontrolują oni tego, gdzie jest potomek ani z kim. Do tego często dochodzi lekceważący stosunek do potencjalnych zagrożeń.

Również w przypadku młodszych dzieci ważne jest, żeby wiedzieć, gdzie się one znajdują. Czy na przykład na pewno możemy ufać opiekunce, że na pewno wychodzi z podopiecznym na plac zabaw, jak długo trwają spacery, a ile czasu maluch spędza na oglądaniu telewizji? Dlatego teraz wyjaśnimy, dlaczego dobrze rozumiana kontrola wspiera dziecko i pozwala zapewnić mu bezpieczeństwo.

Dlaczego warto wiedzieć, gdzie jest Twoje dziecko? Choćby ze względu na ryzyko wypadków. Jeśli coś się stanie, to nawet nie będziemy o tym wiedzieć, a tym samym pomóc. Podobnie, gdy rodzice umówią się z pociechą na powrót o określonej godzinie. Kiedy dziecko się nie pojawia, to czy należy już się niepokoić, czy może sam powrót przeciąga się z powodu opóźnienia autobusu?

Nie jest jednak tak, że nadzór spowoduje brak samodzielności naszego dziecka. Umiejętnie budowana kontrola pozwala na stopniowe usamodzielnianie się potomka. Stopniowość tego procesu jest ważna o tyle, że wraz z wiekiem dziecko samo zaczyna zwracać uwagę na niektóre problemy i zagrożenia.

Jak kontrolować dziecko?

W jaki sposób dyskretnie kontrolować nasze potomstwo? Najczęstszy opór wynika przede wszystkim z obawy, że rówieśnicy dowiedzą się o nadzorze i spowoduje to kpiny z ich strony. Jeśli zaproponujemy nastolatkowi dyskretny sposób na jego lokalizację, to łatwiej się zgodzi na taką formę kontroli. A jak sprawdzić, gdzie jest Twoje dziecko? Tutaj: https://www.alfatronik.com.pl/gdzie-jest-twoje-dziecko-c-61_62_105.html znajdziemy odpowiedzi na powyższe pytanie.

Po jakie rozwiązanie warto sięgnąć? Można na przykład wykorzystać aplikację lokalizującą na smartfon, z którym przecież wiele młodych osób w ogóle się nie rozstaje. W takim przypadku przyjdzie nam z pomocą program Spyphone Android Rec Plus za niecałe 300 złotych. Dzięki temu możemy cały czas śledzić położenie aparatu telefonicznego za pomocą nadajnika GPS.

Program daje nam jednak dodatkowe możliwości, które można wykorzystać w razie groźnych sytuacji. A jakie dokładnie to możliwości? To dostęp do wszystkich treści zapisanych na telefonie, a także nasłuch otoczenia. Aplikacja wyśle nam również informacje, jeśli karta SIM w telefonie zostanie zmieniona.

Kiedy przyda się takie rozwiązanie? Jak na przykład mamy podejrzenie, że z dzieckiem dzieje się się coś niedobrego. Wystarczy, że ustalimy położenie nastolatka. Natomiast, jeśli zachowanie pociechy nas niepokoi, to wtedy możemy przeszukać zawartość telefonu, sprawdzić połączenia i wiadomości tekstowe. Szybko również wychwycimy ewentualną kradzież aparatu telefonicznego.

Inne sposoby lokalizowania dziecka

W jaki jeszcze sposób możesz sprawdzić, gdzie jest Twoje dziecko? Na przykład za pomocą lokalizatora GPS. Takie rozwiązanie przyda się zwłaszcza podczas wycieczek – będziemy mogli sprawdzić, czy wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie będziemy mieli jednak dostępu do telefonu dziecka, nie przeprowadzimy też nasłuchu otoczenia. Daje to dziecku poczucie większej prywatności.

Przydatny wtedy może się bezabonamentowy lokalizator GPS FIX-2 za niecałe 400 złotych. Dokładność pomiaru wynosi do 5 metrów, a raporty otrzymujemy w wiadomości tekstowej lub na dedykowaną stronę internetową. Urządzenie wymaga jednak włożenia zarejestrowanej karty SIM.

Lost Password