Dlaczego warto kupować ubranka dla dzieci z bawełny organicznej?

Dziecko

Zdrowie maluszka to jeden z najważniejszych aspektów rodzicielstwa. Jeszcze w brzuchu mamy, każdy rodzic myśli o tym, żeby dać nowo narodzonemu dziecko wszystko to, co najlepsze. Zanim maluszek pojawi się na świecie dbamy o zdrowy tryb życia, chodzimy na regularne badania oraz odpowiednio się odżywiamy. Po narodzinach także staramy się, aby nasza pociecha miała zdrowy start. Wówczas wybieramy tylko ekologiczne produkty – od mebli do pokoju, przez zabawki czy ubranka. A te ostatnie najlepiej jeśli są uszyte z bawełny organicznej. Dlatego? O tym przeczytasz poniżej.

Ubrania, nie tylko te dla dzieci, odgrywają w naszym życiu ważną rolę. Nie chodzi tu o względy estetyczne, ale przede wszystkim o zapewnienie wygody, komfortu i dobrego samopoczucia. Nowo narodzone dzieci mają wrażliwą i cienką skórę oraz nierozwinięty jeszcze system termoregulacji. Dlatego też twarde czy szorstkie tkaniny będą wprowadzały dyskomfort, a przez to dziecko może grymasić. Wybierając ubranka dla dziecka, kupujmy takie, które przede wszystkim będą oddychały, a tkanina z jakiej będą wykonane powinna być miękka. Właśnie takie są ubranka dla dzieci z bawełny organicznej.

Dlaczego warto kupować ubranka dla dzieci z bawełny organicznej?

1. Nie zawierają szkodliwej chemii

Proces produkcji ubrań z bawełny organicznej przebiega w sposób naturalny. Oznacza to, że na etapie uprawy roślin nie wykorzystuje się pestycydów, a podczas procesu barwienia tkanin nie stosuje się żadnych niebezpiecznych barwników. Dlatego powstałe ubranka są bezpieczne nawet dla dzieci, które mają problemy skórne oraz są w pełni hypoalergiczne. Potwierdzeniem gwarancji jakości i bezpieczeństwa są międzynarodowe certyfikaty, które posiadają ubranka produkowane wyłącznie z bawełny organicznej. Warto zawsze sprawdzać metka. Jednak samo określenie 100% organic cotton nie oznacza jeszcze produktu o określonych parametrach, które mają ubrania np.: z atestem Oeko-Tex 100plus, Certified Organic czy GOTS (Global Organic Textile Standard).

2. Trwałość i miękkość ubrań

Jedną z najważniejszych zalet ubranek z bawełny organicznej, które odczuje każdego dziecko jest miękkość i wygoda. Ubranka są lekkie, oddychają, a do tego są bardzo przyjazne w dotyku. Rodzice także doceniają ten praktyczny aspekt, ponieważ dzięki temu mają świadomość, że dziecko zawsze będzie czuło komfort związany z noszeniem ubranek. Dzięki temu, że podczas produkcji nie stosowane są szkodliwe środki chemiczne, to włókna bawełny są trwałe i mocne, a ubrania nie tracą fasonu, koloru oraz nie wyciągają się nawet po wielu praniach.

3. Kolorowy zawrót głowy

Wybierając ubranka z bawełny organicznej, rodzice mają możliwość zakupu ciuszków w najróżniejszych kolorach tęczy. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko wyobraźni i rozbudzać jego kreatywność, a kolorowe ubranka z pewnością będą w tych aspektach pomocne. Dlatego też fasony oraz kolory odzieży dziecięcej z bawełny organicznej w niczym nie są gorsze od tradycyjnej konfekcji dziecięcej.

Warto wybierać ubranka z bawełny organicznej, ponieważ to jedna z lepszych inwestycji w zdrowie dziecka. Wygoda, swobody, komfort noszenia ubranek jest dla dziecka bardzo ważne, dlatego od najmłodszych lat należy uczyć go tego, że warto wybierać produkty ekologiczne, które będą miały wpływ na nasze dalsze zdrowie i samopoczucie. A zadowolone i spokojne dziecko to także szczęśliwi i zrelaksowani rodzice, którzy mogą skupić się na dalszym rozwoju swojej pociechy.

Lost Password