Dieta dla matek karmiących

Dieta

Każda młoda mama, która karmi swe dziecko piersią powinna wytwarzać zdrowy pokarm dla malucha, aby cieszył się doskonałym zdrowiem. Tym samym powinnaś spożywać pełnowartościowe produkty, które to bogate są w składniki odżywcze, między innymi białka, witaminy, tłuszcze, węglowodany, czy też sole mineralne. Powinnaś zadbać także o to, aby w Twoim menu znalazło się 4-5 mniejszych posiłków, które są przygotowane zgodnie z zasadami piramidy żywienia. Warto jeść nieco mniej, ale za to częściej, ponieważ dzięki temu zwiększają się potrzeby energetyczne Twojego organizmu.  Każdego dnia spożywaj około 500 kalorii więcej, abyś zarówno ty jak i twój maluch czuliście się doskonale.

Podstawą żywienia jest urozmaicona dieta

Każdego dnia postaraj się, aby Twoja dieta była urozmaicona. Dodatkowo niezwykle ważne jest to, aby w diecie znalazła się również znaczna ilość białka i wapnia. W tym celu spożywaj produkty mleczne, naturalne, a także te, które nie zawierają w swym składzie cukru. Unikaj również mięsa smażonego a zamiast jego wybieraj chude mięso. Każda karmiąca matka powinna mieć na uwadze, aby wraz z dietą do organizmu dostarczać odpowiednią ilości żelaza. Pokarmów tych nie popijaj herbatą, ponieważ utrudnia prawidłowe wchłanianie się żelaza do organizmu. Z kolei witamina C ułatwia wchłanianie się żelaza, dlatego pamiętaj, aby sięgnąć po paprykę, natkę pietruszki i inne warzywa, które są w nią bogate.

Pamiętaj o piciu wody

Każda młoda mama, która swoje dziecko karmi piersią powinna dbać o adekwatną i zdrową dietę. Oczywiście nie może również zapominać o piciu dużej ilości wody. To właśnie woda najlepiej gasi pragnienie, ale również jest bardzo zdrowa dla całego organizmu. Dozwolone jest także picie soków owocowych, jednakże z umiarem. Można pić też napary ziołowe i mleko. Nie stosuj w swej diecie napojów gazowanych ani tych, które zawierają kofeinę. Kiedy wypijesz kawę nie karm bezpośrednio po niej swego dziecka. Oczywiście musisz pamiętać, aby unikać również alkoholu, gdyż może być szkodliwy dla malucha.

Lost Password