Czym jest poduszka ortopedyczna?

Zdrowie

Bardzo wiele osób każdego dnia boryka się z bólem kręgosłupa. Może być on spowodowany bardzo licznymi aspektami. Najczęściej kręgosłup boli nas z nadmiaru wykonywanej pracy fizycznej. Przyczyna może być jednak również inna i wówczas budzimy się nawet rano z ogromnym bólem kręgosłupa, który to uniemożliwia nam wykonywanie codziennych obowiązków. Dlaczego boli nas kręgosłup i jak zapobiegać dyskomfortowi?

Dlaczego boli nas kręgosłup?

Jeżeli narzekamy na bóle kręgosłupa, ale również obręczy barkowej, wówczas możemy mieć pewność, że są one wynikiem nieprawidłowej postawy podczas siedzenia, chodzenia lub pracy przy komputerze. Dodatkowo często wynikają one z tego, że niewygodnie śpimy, stosując tradycyjne poduszki wypełnione pierzem. Zaradzić można temu wybierając adekwatną poduszkę ortopedyczną, która zapewni kręgosłupowi odpoczynek i regenerację w trakcie snu. Wiadomo bowiem, że zastosowanie poduszki tradycyjne nie przyniesie efektu rozluźnienia mięśni i będą one w ciągłym napięciu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeżeli zdecydujemy się na regularne użytkowanie poduszki ortopedycznej.

Kto powinien korzystać z poduszki ortopedycznej?

Poduszkę ortopedyczną w zasadzie powinien stosować każdy człowiek, bez względu na wiek i stan zdrowia. Jest to bowiem produkt, który zapewni nam prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego w trakcie snu i wypoczynku. Warto zaznaczyć, że nie ma przeciwskazań do używania poduszki ortopedycznej, lecz szczególnie polecana jest ona osobom z dolegliwościami:

  • zespoły bólowe kręgosłupa,
  • zespoły przeciążeniowe kręgosłupa,
  • dyskopatie,
  • napięciowe oraz migrenowe bóle głowy,
  • zaburzenia snu
  • profilaktyka chorób kręgosłupa
  • zdrowy i komfortowy sen

Właściwe ułożenie kręgosłupa w czasie snu

Pamiętać należy, że właściwe ułożenie kręgosłupa w czasie snu jest niezwykle ważnym elementem, aby zadbać o zdrowie i doskonałe samopoczucie, a przede wszystkim, aby pozbyć się bólu i codziennego dyskomfortu. Właściwe ułożenie kręgosłupa zapewnia nam odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna. Poduszki medyczne posiadają specjalnie wyprofilowane podparcie pod odcinek szyjny kręgosłupa. Z kolei ów kształt sprawia, że nasze mięśnie zostają odciążone, a także zachodzi ich regeneracja.

Nieadekwatna pozycja w czasie snu może sprawić, że powstają coraz większe dolegliwości bólowe a w efekcie rozwijają się choroby. Jeżeli każdego dnia będziemy korzystać z takiej poduszki, nie tylko zmniejszymy odczuwalny dyskomfort, ból, zredukujemy napięcie kręgosłupa, lecz również będziemy mogli wspomóc leczenie dyskopatii. Co więcej, zapewnimy sobie również relaksujący i zdrowy sen.

Specjalistycznie wyprofilowane poduszki ortopedyczne

Współcześnie nader często towarzyszy nam siedzący tryb życia, nieprawidłowa postawa ciała, co znacząco obciąża nasz kręgosłup. Jeżeli skorzystamy z poduszki ortopedycznej będziemy zarówno zapobiegać, jak i leczyć choroby kręgosłupa. Komfortowy i relaksujący sen, prawidłowa regeneracja organizmu, a także ogólnie zdrowy tryb życia staną się szansą, aby do późnych lat cieszyć się zdrowym kręgosłupem i nie skarżyć się na ból.

Duzy wybór poduszek znajdziesz na: https://www.e-poduszki.pl/

Lost Password