Ciekawe akcesoria swoimi rękami

Rodzina

Boże Narodzenie – to czas na bajki i magię, a domowa dekoracja na choince podkreśla taką atmosferę. Możecie nabyć gotowe śnieżynki z plastiku z wstawkami ażurowymi i błyskotkami, które mienią się pod światłem.

Aby nie marnować pieniędzy zróbcie śnieżynki samodzielnie: jako główny materiał takich ozdób podejdzie papier, karton, plastik, gąbka, szorstka tkanina czy filc. Ubierzcie śnieżynki świetnym lakierem, koralikami, jaskrawym haftem czy farbami.

Jeszcze jeden wariant ozdób choinkowych 2018 zrobionych swoimi rękami, który dosyć często wykorzystuje się w bożnarodżeniowem dekorze – to zabawki z szyszek. Zawczasu zbierz dostateczną ilość szyszek i przygotujcie farby i błyskotki do dekorowania.

Choinka sztuczna PE będzie dobrze wyglądać, jeśli ozdobić go szyszkami. Można je powiesić na choinkę w pierwotnym kształcie czy przekształcić na tematyczne zabawki (na przykład w formie Świętego Mikołaja). Aby podkreślić zimową świeżość choinki można udekorować szyszki sztucznym śniegiem.

Choinkowe ozdoby swoimi rękami można zrobić w formie bałwanów. Do takich ozdób wykorzystaj karton (wtedy bałwan nie będzie objętościowy), gips czy gąbkę, filc, tkaninę czy watę.

Z plastikowych butelek można wycinać przejrzyste figurki jelenia, Mikołajów, gwiazdek, które będą migotały od odblasków girland czy świec. Można zastosować skomplikowaną technikę: na przykład, za pomocą butelek można stworzyć zabawki pingwinów czy jeleni.

Można zrobić nowe choinkowe kule z starych. Na przykład, owińcie plastikowe kule świetlną czy jaskrawą nicią czy naklejcie ciekawe obrazki za pomocą techniki decoupage.  Za pomocą kleju i tłuczonego szkła można tworzyć kule z błyszczącą i lustrzaną powierzchnią. A stworzenie ozdób plastikowych, ozdobionych koralikami, błyskotkami, farbą można powierzyć młodszemu pokoleniu.

Jak pięknie ozdobić choinkę razem z dziećmi? Przecież dzieciom lepiej nie zlecać pracę z nożycami, ostrymi przedmiotami czy woskiem. Zaproponujcie dzieciom rozwiesić na choince ozdoby jadalne: pierniki, herbatniki, owoce, orzechy, cukierki. Wszystkie te ozdoby na życzenie można zawinąć do prezentowego papieru.

Bożonarodzeniową choinkę można udekorować nawet opierając się na własnym hobby. Jako zabawki wykorzystaj kwiaty wysuszone, muszle, monety, pocztówki albo nawet rodzinne fotografie. Żeby choinka do Bożego Narodzenia wyglądała  efekciarsko i harmonijnie, nie odkładaj przygotowanie do dekoru. Idź na zakupy: być może, znajdziesz  tu trochę pomysłów czy odszukasz niezwykłe zabawki, które tylko zaczynają zdobywać popularność.

Koniecznie zajmować się projektowaniem choinki razem z rodziną: wtedy noworoczne wnętrze przypadnie do duszy każdemu.

Lost Password