Czy w ciąży można pić Ostrokrzew Paragwajski (Yerba Mate)?

Ciąża

Yerba Mate to doskonała herbata. Pobudza, poprawia nastrój, jest wyrazista smaku. Niektórzy konsumenci zastępują nią kawę czy inne rodzaje herbaty. Pojawia się pytanie innego rodzaju – Czy w ciąży można pić ostrokrzew paragwajski (Yerba Mate)? Ciąża to nie choroba,  tylko naturalny stan fizjologiczny dla organizmu, ale nie wszystko jest w tym czasie dozwolone. Z tego powodu warto dbać o organizm i sprawdzić co jest dozwolone, a czego lepiej unikać. Każda pani powinna wybrać dobre rozwiązanie dla siebie. Jeśli kobieta w ciąży nie jest pewna, że yerba mate jest dla niej dobrym wyborem.

Można w ciąży pić yerba mate?

Specjaliści twierdzą, że kobiety w ciąży mogą pić yerba matę. Jednak muszą przestrzegać pewnych zasad – nie wolno pić więcej niż 500 mililitrów takiego naparu na dobę. W yerba mate jest kofeina, a kobiety w ciąży powinny ograniczać jej spożycie, jest to jak najbardziej pewna sprawa. Nie trzeba rezygnować całkowicie z tego smaku, ale warto go ograniczyć. Można pić jedną czy dwie szklanki lub kubki takiego naparu, aby nie poczynić szkody własnemu organizmowi. Kobieta w ciąży dba o zdrowie własne oraz swojego maluszka, jest to sprawa jak najbardziej oczywista oraz pewna. Yerba mate to herbata nieco cierpka, ale orzeźwiająca, w lecie będzie doskonałym napojem orzeźwiającym, w zimie pobudzi w chłodny, zimowy ranek. Lekarze twierdzą, że kobiety, które miały w przeszłości problem z donoszeniem ciąży powinny zrezygnować z picia yerba mate, mogą wybrać inne napoje.

Bądź ostrożna!

Nie ma dowodów, że yerba mate im zaszkodzi, ale powinny jednak dmuchać na zimne. Jest to jak najbardziej oczywista kwestia. Mogą wybrać rumianek, lipę, miętę. Są to dobre herbaty dla każdej osoby, zdrowe, smakowite, dające substancje odżywcze i nawilżające organizm. Duża ilość wody mineralnej także jest zalecana i dobrze jest, aby kobieta w ciąży piła 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej dziennie. Oczyści organizm z toksyn oraz nawilży go w sposób wystarczający. Yerba Mate to nie jest konieczność, ale herbata pita dla smaku oraz ożywiająca daną osobę. Nie zaleca się picia yerba mate kobietom karmiącym, ponieważ jest to zbyt pobudzający wywar dla dziecka. Każda pani powinna jednak skonsultować picie takiej herbaty z lekarzem-ginekologiem, one jej doradzi i powie co na pewno będzie dla niej dobre. Yerba mate nie jest koniecznością, ale można ją od czasu do czasu pić dla poprawy nastroju oraz dla podniesienia ciśnienia. Jeśli ciężarna ma wysokie ciśnienie to taki napar nie jest dla niej wcale wskazany.

Lost Password