Catering dla szkół – smacznie, zdrowo i niedrogo!

Dziecko

Firmy cateringowe coraz częściej dostarczają obiady do szkół. Tylko niektóre z nich nadal korzystają z własnych stołówek. Catering jednak wcale nie oznacza, że serwowane posiłki są gorsze – często jest wprost przeciwnie!

Obiady dla dzieci

Kiedyś w wielu szkołach działały stołówki. Rodzice mogli wykupić wtedy w niskich cenach obiady dla swoich dzieci. Jednak z czasem stołówki zaczęto zamykać. Powodem jest głównie wyższy koszt utrzymania – przygotowywanie posiłków, a także dopasowanie kuchni do nowych norm sanitarnych stało się mało opłacalne. Aby nadal zapewniać uczniom wyżywienie, wiele szkół zdecydowało się na oferowanie cateringu, czyli wyżywienia dowożonego przez zewnętrzne firmy. Obiady dla szkół można w bardzo prosty i szybki sposób zamówić w wielu placówkach – tych państwowych oraz prywatnych. Coraz częściej usługi cateringowe wybierane są również w mniejszych miejscowościach.

Catering pozwolił na oferowanie posiłków w przystępnych cenach. Zwykle koszt dzienny wynosi od 5 do 11 złotych w zależności od placówki. Warto przy tym wskazać, że przejście z żywienia ze stołówki na to cateringowe wcale nie odbiło się na jakości posiłków. Często możemy spotkać się ze zdaniem, że catering jest gorszy, ale w rzeczywistości może być on znacznie lepszym wyborem niż jedzenie przygotowywane w stołówce.

Oczywiście, wszystko zależy od tego, jaka firma cateringowa zostanie wyłoniona – zdarza się, że jakość jedzenia się pogarsza, ale w takich sytuacjach rodzice mogą reagować. Do wyboru jest obecnie wiele firm cateringowych, które skupiają się w szczególności na żywieniu dzieci i młodzieży. Dostarczają posiłki do żłobków, szkół oraz do przedszkoli, a także do innych placówek. Dzięki temu przejście z żywienia w stołówce na to z firmy cateringowej wcale nie musi oznaczać tego, że uczniom nowe obiady nie będą smakowały. Często jest wprost przeciwnie – dania są bardziej urozmaicone, nowocześniejsze, ładnie się prezentują, a przy tym posiadają niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały.

Lost Password